Hlavní navigace

Blíží se termín pro platbu 1. splátky daně z nemovitých věcí. Koho se týká?

27. 8. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed
Pokud je daň z nemovitostí vyšší než 5000, je možné ji rozložit do dvou splátek. Letní termín první splátky se však netýká všech poplatníků.

Finanční správa upozorňuje na blížící se termín 1. splátky daně z nemovitých věcí. Připomínáme všem zemědělcům a chovatelům ryb pondělní první splátku, v případě, že byla daň z nemovitých věcí vyšší než 5 000 Kč, uvádí na svém twitterovém profilu 

Zemědělci a chovatelé ryb mají první lhůtu v případě částky nad 5000 korun stanovenou na 31. srpna. Čas mají tedy pouze do pondělí. Druhý termín pro zemědělce a chovatele ryb zůstává na 30. listopadu. 

Jak splátku na daň zaplatit? 

Za den splatnosti se považuje den, kdy příslušný finanční úřad obdrží peníze na účet. Kdo chce zaplatit po termínu daňovou složenkou, měl by tak učinit co nejdříve. Daň lze samozřejmě zaplatit i dalšími způsoby:

  • bezhotovostním převodem z účtu poplatníka na účet finančního úřadu
  • prostřednictvím SIPO (platí pro poplatníky, kteří se k této službě přihlásili na finančním úřadě do 31. ledna 2019; tito poplatníci neobdrží obálku s daňovou složenkou. Pozor na dostatečnou výši inkasního limitu pro platbu SIPO
  • hotově v pokladně finančního úřadu
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).