Hlavní navigace

Bohaté Thajky se derou kupředu

16. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Movité Thajky (domácnosti, které vydělávají 50 000 THB – tj. asi 28 770Kč a více za měsíc) se značně osamostatnily a berou život do vlastních rukou. Vyplývá to z výzkumu agentury Synovate.

Bohatým Thajkám již není lhostejný jejich sociální status a skoro polovina z nich rozhoduje o rodinných financích. Více než 70 % z nich spoří a peníze si raději půjčují od příbuzných než od finančních institucí. I přes jejich rostoucí finanční nezávislost výzkum odhalil, že zajištění na důchod začínají řešit až ve třiceti a čtyřiceti letech. „Bez adekvátního finančního plánování by mohlo být mnoho mladých bohatých žen v pozdějších letech překvapeno,“ konstatoval k tomu Steven Britton, generální ředitel thajské pobočky Synovate.

Dále z výzkumu vyplynulo, že 55 % bohatých thajských žen má doma přístup na internet a dokonce 63 % z nich označuje surfování na internetu jako zábavu. Z toho Synovate odvozuje, že bohaté Thajky jsou otevřené světu a aktivně hledají informace o nových produktech a službách.

Průzkum byl navržen tak, aby pomohl marketingovým odborníkům, zadavatelům reklamy a media plannerům lépe porozumět mobilní a finanční nezávislosti thajských žen. Thajsko tak dle výsledku skýtá velké příležitosti pro finanční instituce, které se zaměří na bohaté ženy.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).