Hlavní navigace

Bohaté Thajky se derou kupředu

16. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Movité Thajky (domácnosti, které vydělávají 50 000 THB – tj. asi 28 770Kč a více za měsíc) se značně osamostatnily a berou život do vlastních rukou. Vyplývá to z výzkumu agentury Synovate.

Bohatým Thajkám již není lhostejný jejich sociální status a skoro polovina z nich rozhoduje o rodinných financích. Více než 70 % z nich spoří a peníze si raději půjčují od příbuzných než od finančních institucí. I přes jejich rostoucí finanční nezávislost výzkum odhalil, že zajištění na důchod začínají řešit až ve třiceti a čtyřiceti letech. „Bez adekvátního finančního plánování by mohlo být mnoho mladých bohatých žen v pozdějších letech překvapeno,“ konstatoval k tomu Steven Britton, generální ředitel thajské pobočky Synovate.

Dále z výzkumu vyplynulo, že 55 % bohatých thajských žen má doma přístup na internet a dokonce 63 % z nich označuje surfování na internetu jako zábavu. Z toho Synovate odvozuje, že bohaté Thajky jsou otevřené světu a aktivně hledají informace o nových produktech a službách.

Průzkum byl navržen tak, aby pomohl marketingovým odborníkům, zadavatelům reklamy a media plannerům lépe porozumět mobilní a finanční nezávislosti thajských žen. Thajsko tak dle výsledku skýtá velké příležitosti pro finanční instituce, které se zaměří na bohaté ženy.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).