Hlavní navigace

Burzy v růstu. Vrátil se optimismus?

3. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dobrá nálada se kterou se na trzích končilo obchodování se udržela i počátkem nového týdne. Pražská burza roste od počátku obchodování – nyní index PX přidává 3,2 %. Podle analytiků zřejmě začínají působit účinky vládních balíčků. V zeleném se nacházejí i všechny ostatní evropské burzy kromě té v Madridu.

Dobrá nálada a zelená čísla, ve kterých se uzavíral minulý týden vydržela a dnešek je téměř pro všechny burzy opět optimistický. Pražská burza už po hodině přidávala a index PX byl nad hranicí 900 bodů, kde se ocitl naposledy 16. října. Nyní si Burza cenných papírů Praha připisuje 3,2 %. Rostou všechny tituly s výjimkou ECM. Největší zisky zaznamenávají akcie Erste Bank, rakouské pojišťovny VIG a mediální CETV. Oba tituly dorovnávají vysoké páteční nárůsty na domácích burzách ve Vídni, respektive New Yorku, komentuje vývoj pro agenturu Mediafax Martin Štěpán, makléř České spořitelny.

" Pokračuje pozitivní nálada na trzích z minulého týdne. Začíná být zřejmé, že účinkují dopady vládních balíčků, "uvedl pro agenturu Mediafax Milan Lávička, analytik společnosti Atlantik. Jiní analytici spatřují hlavní příčinu jinde:Důvodem k růstům bylo zejména snižování sazeb Fedem, mírně lepší hodnota ukazatele HDP a také výrazně nízké ocenění akcií, uvádí pro Mediafax Ondřej Moravanský, analytik společnosti Cyrrus. Ať tak či tak, burzy jsou v růstu. Stejný vývoj se totiž odehrává téměř na všech ostatních burzách. Posilují burzy v Asii i Americe, Evropa je taktéž v zeleném. Výjimku tvoří burza v Madridu. Čtěte více: Přínos finanční krize? Konec nebezpečné iluze

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).