Hlavní navigace

Česká zimní střediska rekapitulují pokles tržeb

16. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V hlavních českých zimních střediscích zaznamenaly letos zimní dovolené velké propady. Důvodem je současná ekonomická krize, hlásí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur na základě prvního výzkumu letošní zimní sezony. Počet zahraničních turistů klesl na českých horách o 50 procent, domácích turistů přijelo o 10 procent méně. Čtěte více: Provozujte ski areál, banky se o vás poperou

Mírně si letos polepšily méně známé lyžařské areály v nižších polohách, jelikož je letos na rozdíl od minulé zimy dostatek sněhu i tam. Tomuto faktu lze přičítat i výše uvedený mírný pokles počtu českých lyřařů v nejznámějších a největších českých horských střediscích. Velký je však pokles tržeb, v hlavních českých zimních střediscích se meziroční propad pohybuje v průměru 30 %, tvrdí Tomio Okamura, člen prezidia a mluvčí asociace.

Češi jezdí v zimní sezoně nejčastěji do Krkonoš a Jizerských hor, do zahraničí pak míří do Rakouska, Itálie a Francie. V zahraničí se přitom nejdéle zdrží ve Francii, a to sedm nocí. Nejoblíbenějším obdobím zimních dovolených je doba školních prázdnin.

Na jaře se naopak podle asociace turisté vydávají na autobusové poznávací zájezdy po Evropě, relaxační pobyty ve slovenských termálních lázních, na eurovíkendy či letecké zájezdy k moři.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).