Hlavní navigace

Česko-bavorský program bude vyhlášen už za týden

18. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Blíží se slavnostní vyhlášení programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko 2007–2013, které proběhne 24. ledna v Řezně (Regensburg).

Cílem tohoto programu je rozvoj česko-bavorského příhraničí jako společného životního, přírodního a hospodářského prostoru, posílení konkurenceschop­nosti oblasti a celkové zlepšení udržitelnosti životních podmínek pro její obyvatele. V programu je připraveno pro žadatele kolem 115 milionů eur z Evropského fondu pro regionální rozvoj, z toho 55 milionů eur je určeno pro české subjekty.

Specializované semináře zaměřené na problematiku podání žádostí o dotace se konají 31. ledna v Klatovech, 6. února v Chebu a 12. února v Českém Krumlově. Bude na nich informovat o možnostech podpory, doporučených postupech při zpracování žádosti a představí příslušná kontaktní místa pro nové programové období. O tom, jak správně požádat o dotace EU a na co si dát pozor čtěte článek Jak být úspěšný při získávání dotace EU. Při podávání žádostí je třeba pamatovat na skutečnost, že u tohoto programu musí projekt splňovat minimálně dvě ze čtyř kritérií spolupráce (společná příprava, společná realizace, společné financování a společný personál).

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).