Hlavní navigace

Topolánek ubezpečil, že Česko si v krizi vede dobře

10. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle slov premiéra Mirka Topolánka si Česko vede v období finanční krize dobře. Bankovní ústavy mají dostatečnou likviditu a dostatek kapitálu na zajištění rizik. Situace si podle Topolánka nežádá ani žádných nestandardních kroků, uvedl na dnešním jednání s českými bankéři.

Česká republika si v období krize vede dobře, uvedl dnes na jednání s českými bankéři premiér Mirek Topolánek. Podle jeho slov si situace nežádá žádných zvláštních kroků, jelikož banky mají dostatek likvidity i prostředků na pokrytí rizik. Na jednání také připomněl zítřejší schvalování návrhu na zvýšení pojištění vkladů na 50 000 eur a zrušení spoluúčasti Poslaneckou sněmovnou. Z hlediska bezpečnosti vkladů je to krok naprosto dostatečný, okomentoval Topolánek chystané opatření.

Přesto, že se vyjádřil o situaci České republiky pozitivně také podotkl, že je nutné vypracovat scénář, který dopady krize co nejvíce zmírní. Cílem vlády je minimalizovat dopady světové finanční krize na české občany a českou ekonomiku.Proto cítím jako předseda vlády potřebu projednat s představiteli klíčových ekonomických odvětví, mezi něž bankovnictví rozhodně patří, analýzu situace, výhled na příští období a potřebné kroky, uvedl premiér. Vláda podle něj bude na každém jednání probírat kroky zmírňování dopadů hrozící krize. První takové jednání proběhne tento týden ve středu. Čtěte více v Seriálu Finanční krize

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).