Hlavní navigace

Českou poštu povede Marcela Hrdá

30. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministr vnitra Martin Pecina včera jmenoval s platností od 1. ledna novou generální ředitelku České pošty, stala se jí Marcela Hrdá. Ta doposud působila v představenstvu Letiště Praha, kde byla rovněž vrchní ředitelkou pro neletecký provoz, služby a transformaci. Hrdá tak nahrazuje Petra Sedláčka, který v půlce prosince rezignoval kvůli zastavení procesu přeměny České pošty na akciovou společnost.

Jde o manažerku, která má rozsáhlé zkušenosti z oblasti informačních technologií a rovněž s restruktura­lizačními projekty ve velkých domácích i zahraničních společnostech. Obojí Česká pošta v tuto chvíli potřebuje. Jejím hlavním úkolem bude připravit státní podnik na situaci, kdy kvůli liberalizaci trhu ztratí své výsadní postavení a bude muset čelit konkurenci, komentoval své rozhodnutí Martin Pecina.

Slovo výzva je v tomto případě na místě. Česká pošta je složitý a rozsáhlý mechanismus. Nepůjde o žádnou revoluci, ale o postupné změny, které musí být v zájmu klientů pošty, jejích zaměstnanců a partnerů i vlastníka. Naším společným cílem je Česká pošta, která si i v budoucnu zachová svoji klíčovou roli v české ekonomice, uvedla nová ředitelka Marcela Hrdá. Čtěte také: Česká pošta by si zasloužila tvrdou ruku a pořádný průvan.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).