Hlavní navigace

Coca-Cola dostane nového ředitele

6. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Od července příštího roku dostane výrobce nápojů Coca-Cola nového ředitele. Stane se jím provozní ředitel Muhtar Kent. Ve funkci tak nahradí Nevilla Isdella, který se rozhodl skončit. Se zprávou přisel server iDNES.cz.

Muhtar Kent je původem Turek. Na počátku letošního roku pomáhal zorganizovat akvizici výrobce vitaminové vody Glaceau. Podle analytiků je Kent perfektní volba, neboť je ve společnosti velmi uznávaný a podle vydavatele odborného zpravodaje Beverage Digest Johna Sichera strávil prakticky celý život přípravou na tuto práci.

Kent začal pracovat v Coca-Cole již v roce 1978. V roce 1989 se stal prezidentem divize pro východní a střední Evropu. Po vyšetřování úřadem pro regulaci trhů s cennými papíry v Austrálii v roce 1996 společnost opustil. V květnu roku 2005 se však znovu do firmy vrátil a získal zde místo prezidenta pro oblast severní Asie a Blízkého východu. V lednu loňského roku byl jmenován prezidentem Coca-Cola International a v prosinci téhož roku prezidentem a provozním ředitelem společnosti.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).