Hlavní navigace

ČSA ztratily za první tři měsíce více než miliardu korun

21. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České aerolinie (ČSA) se v prvním čtvrtletí letošního roku propadly do značné ztráty. Za první tři měsíce vykázala společnost ztrátu ve výši 1,318 miliardy korun, což je o takřka půl miliardy větší propad než za stejné období roku 2008. Na vině je především pokles cestujících, kterých ubylo 12 % na 945 tisíc.

Co se týče počtu pasažérů, vracíme se někam o čtyři roky zpět, komentoval na tiskové konferenci prezident firmy Radomír Lašák. Společnost čelí prý všeobecné krizi v letectví. Na nastalou situaci však ČSA podle Lašáka zareagovaly včas.

Za celý rok aerolinky očekávají ztrátu 361 milionů korun. Aby tohoto výsledku dosáhly, potřebovaly by za zbylá tři čtvrtletí vydělat necelou miliardu korun. Vedení ČSA počítá, že už příští rok by firma měla opět generovat zisk.

České aerolinie vlastní téměř z 92 procent státu, rozběhl se ale už privatizační proces, jehož výsledek by mohl být znám do konce září. Přežijeme i tuto krizi, což je dobrá zpráva pro vlastníka, který nemusí prodávat pod tlakem, uvedl viceprezident pro marketing ČSA Petr Pištělák.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).