Hlavní navigace

Česká správa sociálního zabezpečení veřejně potápí datové schránky, preferuje zasílání dokumentů přes portál veřejné správy

24. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zajímavý obrat v rámci datových schránek nabral u České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). Ta se veřejně přiznala k tomu, že preferuje elektronickou komunikaci přes Portál veřejné správy (PVS), a to bez ohledu na spuštění datových schránek.

Jak vyplývá ze statistik ČSSZ, přes tento portál zasílá 56 registrovaných uživatelů až 8 milionů dokumentů ročně. ČSSZ elektronicky přijímá Evidenční listy důchodového pojištění (ELDP), Oznámení o nástupu do zaměstnání – skončení zaměstnání, Přehled o příjmech a výdajích OSVČ, Přehled o výši pojistného a vyplacených dávkách a Potvrzení o studiu/o te­oretické a praktické přípravě.

ČSSZ proto preferuje i nadále tento způsob komunikace. Důvodem je především zajištění plynulosti ve sběru údajů, vytěžování dat potřebných pro provádění nemocenského a důchodového pojištění a odpověď odesílajícímu systému nejen o převzetí podání, ale i o výsledku zpracování (přijetí/zamít­nutí), řekl k tomu Kamil Vařeka, mluvčí ČSSZ.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).