Hlavní navigace

Pro podnikatele jsou připraveny další čtyři miliardy z evropských zdrojů

15. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) připravilo v rámci dotačních programů ICT a strategické služby a Rozvoj další čtyři miliardy korun ze strukturálních fondů pro české podnikatele. Dnes také ministerstvo zveřejnilo výzvy k předkládání projektů do obou programů.

Čtyři miliardy korun z evropských zdrojů nyní pro podnikatele připravilo MPO. Dotační prostředky je možné získat z programů ICT a strategické služby a Rozvoj. Dnes k nim ministerstvo také zveřejnilo výzvy k předkládání projektů. Příjem registračních žádostí začne v následujících měsících, podnikatelé tak mají dostatek času na prostudování detailů výzev a pečlivou přípravu svých projektů. Oba programy jsou součástí evropského Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI), který administruje agentura CzechInvest, uvedl Jiří Sochor z agentury CzechInvest.

Tato, v pořadí již druhá výzva programu ICT a strategické služby, nabízí podnikatelům finanční prostředky v celkové hodnotě dvou miliard korun na investice do vybraných strategických služeb navázaných na IT sektor,doplnil ještě Lukáš Vymětal, ředitel Divize strukturální fondy agentury CzechInvest. Cílem programu je podpořit konkurenceschopnost a růst sektoru informačních a komunikačních technologií (ICT) a vybraných strategických služeb. Podnikatelé z něho mohou žádat o dotace na tvorbu nových aplikací z oblasti informačních systémů a Podnikatelé mohou čerpat dotace na tvorbu nových aplikací z oblasti informačních systémů a ICT, nebo na zakládání a rozvoj center sdílených služeb a center oprav hi-tech výrobků a technologií.

Zveřejněna je také výzva pro program Rozvoj. A také zde se počítá s alokací ve výši dvou miliard korun, které budou připraveny pro projekty malých a středních podnikatelů, realizované ve vybraných regionech České republiky. Podnikatelé mohou investovat do technologického vybavení svých firem a tím získat nové výrobní kapacity, dodal Vymětal.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).