Hlavní navigace

Další podvodné e-shopy na scéně

29. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na internetu se opět objevily (či spíše byly objeveny) další podvodné e-shopy, konkrétně jde o obchody levny-obchod.net a apple-prodejna.cz. Princip zůstává stejný, podvodníci požadují platbu předem a zákazník se poté žádného zboží ani vrácení peněz nedočká. Kontaktní údaje pak zpravidla nebývají funkční či patří osobám, které s daným obchodem nemají nic společného. Čtěte také: Pozor na platby předem, s podvodnými e-shopy se roztrhl pytel

Na e-shop levny-obchod.net již někteří podvedení zákazníci podali trestní oznámení a případem se také zabývá Česká obchodní inspekce, která podle informací serveru Podnikatel.cz registruje řadu stížností. Šetření obou institucí se však nachází teprve na začátku.

Na další podvodný e-shop, obchod apple-prodejna.cz, pak upozornili čtenáři serveru iphone-4hd.cz. E-shop měl navíc na stránkách falešná certifikační loga srovnávače Heuréka.cz a Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Případu se též věnoval publicista Daniel Dočekal, který zjistil, že kontakty uvedené na webu patří zřejmě společnosti, která s obchodem nemá nic společného.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).