Hlavní navigace

Další sklárna se dostala do úpadku

9. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sklárny Kavalier Sázava, která je součástí zkrachovalé Bohemia Crystalex Trading (BCT) se ve čtvrtek dostala do úpadku. Soud neprodloužil na majetek skláren moratorium a od skupiny BCT se nedočkaly díky nedostatku kapitálu přislíbených plateb. Kvůli nedostatku kapitálu tak firma musela svým zaměstnancům vyplatit jen část z prosincových výplat.

Sklárny Kavalier Sázava jsou od tohoto čtvrtka v úpadku. Stalo se tak díky tomu, že soud neprodloužil na majetek skláren moratorium, které na ní bylo vyhlášeno od 2. října. Kvůli nedostatku peněz musela firma, která je součástí skupiny BCT vyplatit svým zaměstnancům jen část prosincových výplat. Sklárny také měly od mateřské BCT obdržet finanční prostředky. K tomu však nedošlo díky skončení moratoria na samotnou skupinu BCT. Věřitelské banky z ní tak odčerpaly veškeré finance.

Sklárny Kavalier by mohly získat nového majitele, v případě, že jejich úpadek bude řešen konkurzem a cesta k prodeji firmy bude otevřená. Do skupiny BCT patří i sklárny Crystalex, o jehož převzetí projevila zájem skupina podnikatelů. Čtěte více: Podnikatelé chtějí zabránit Crystalex. 

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).