Hlavní navigace

exPRESS: Daňové přiznání? V pondělí poslední den!!!

29. 3. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Opozdilci, kteří ještě stále neodevzdali své daňové přiznání, mají v pondělí poslední termín. A že většina drobných podnikatelů řeší daně na poslední chvíli, potvrdil tento týden, kdy byl na serveru Podnikatel.cz obrovský zájem o daňové články, formuláře a kontaktní údaje finančních úřadů.

Úřady kvůli daňovým přiznáním rozšířily provoz »

Finanční úřady vyšly potřebám lidí a podatelny rozšířily provozní dobu až do večerních hodin. Po 31. březnu bude všemu konec. V pondělí je poslední termín pro odevzdání daňového přiznání. Pokud řešíte daně během tohoto víkendu, zkuste náš rozcestník, který vám pomůže najít si rychle vše potřebné.

exPRESS - Koleje 01
Firmy

Pojišťovna České spořitelny má nového majitele – skupinu VIG 

Erste v jednom balíku prodává středo- a východoevropské dceřiné pojišťovny v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku a v Rumunsku. Cena transakce přišla skupinu Vienna Insurance Group na 1,4 miliardy eur (asi 37 miliard korun).

Německo: Lidl špehuje své zaměstnance i na záchodě

Skandální praktiky sledování vlastních zaměstnanců odhalil německý magazín Stern. Lidl, který působí i na českém trhu, obvinění ze systematického sledování zaměstnanců odmítá. Připouští ale, že jednotlivé prodejny příkazy k tajnému sledování dostaly například v souvislosti s velkým podílem ukradeného zboží.

Biofarem v Česku přibývá

Loni jich bylo 1318, což znamená meziroční nárůst o 253 farem. Češi loni za biopotraviny utratili skoro 1,3 miliardy korun. Biopotraviny vloni pokrývaly asi přes půl procenta celkové spotřeby potravin a nápojů.

exPRESS - Koleje 02
Legislativa a státní správa

Zrušení daňového zvýhodnění stravenek odloženo

A to do doby, dokud nevznikne vyšetřovací komise, která se má zabývat tím, jestli stravenky vypadly z reformy veřejných financí díky lobbingu. Zrušení daňového zvýhodnění stravenek mělo být totiž původně již součástí daňové reformy od 1. ledna letošního roku. Více o tom v našem článku.

Firma žaluje ministerstvo životního prostředí

Společnosti Wind Technology zažalovala společnost ministerstvo proto, že nemůže stavět větrné elektrárny, na které má jinak všechna potřebná potvrzení a povolení a přichází tím o zisk. Ministerstvo by tak podle firmy mělo uhradit přes 920 milionů korun.

exPRESS - Koleje 03
Provoz firmy

Schengen: Cestující na pražském letišti čekají změny

O půlnoci z 29. na 30. března pražské letiště upravuje režim odbavení v rámci Schengenského prostoru. Pro schengenské a vnitrostátní lety se odbavení zjednoduší na kontrolu palubní vstupenky, průkazu totožnosti a rozměrů palubního zavazadla (zhruba na úrovni současných kontrol před nástupem přímo do letadla).

Daně tip Podnikatel

Úrokové sazby beze změny

Bankovní rada České národní banky (ČNB) rozhodla tento týden ponechat úrokové sazby na stávající úrovni – tedy 3,75 %. Podle Jana Bureše, hlavního ekonoma Poštovní spořitelny, si ČNB může dovolit držet úrokové sazby (jedny z nejnižších v Evropě) tak nízko díky silné koruně.

Důvěra podnikatelů v ekonomiku v březnu mírně klesla

Ukazatel podnikatelské důvěry v porovnání s únorem klesl o 0,6 bodu. Vyplývá to z konjunkturálního průzkumu Českého statistického úřadu. Ve srovnání s loňským březnem je celková důvěra v českou ekonomiku mezi podnikateli nižší o 3,3 bodu.

Anketa

Jak trávíte víkend?

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).