Hlavní navigace

Dopis od finančního úřadu do datové schránky?

26. 8. 2009
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Další změna v doručování písemností od správce daně čeká na podnikatele od 1. září 2009. Od září se mění znění § 17a o elektronickém doručování zákona o správě daní a poplatků. Zákon tak reaguje na zavedení datových schránek.

Adresátovi, který má zpřístupněnou datovou schránku bude správce daně přednostně doručovat písemnosti právě do datové schránky. Pokud by adresát nemohl ze závažných důvodů uloženou písemnost vyzvednout, může požádat správce daně o vyslovení neúčinnosti doručení. Žádost je nutné podat do 15 dnů ode dne, kdy se adresát s doručovanou písemností skutečně seznámil, nejpozději do 6 měsíců od doručení.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).