Hlavní navigace

Digitálně.tv zná termíny vypnutí analogu pro každou obec v ČR

22. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Státní informační server o procesu digitalizace Digitálně.tv připravil pro své uživatele unikátní nástroj pro vyhledání termínů vypnutí digitálního vysílání pro konkrétní obec v České republice. Služba je dostupná z titulní strany a výsledkem vyhledávání je termín vypnutí pro všechny celoplošné televizní stanice.

Nový nástroj vyhledávače obcí na serveru Digitálně.tv umožňuje jednoduše zjistit termíny vypnutí zemského analogového televizního vysílání pro každou obec v České republice.

Na titulní straně serveru Digitálně.tv je k dispozici jednoduchý formulář pro zadání úplného názvu obce. Výsledek vyhledávání zahrnuje pět termínů, a to jednak čtyři termíny vypnutí analogového vysílání v dané obci z vysílačů velkého výkonu pro stanice ČT1, ČT2, TV Nova a TV Prima, a jednak datum úplného vypnutí analogu v dané oblasti.

Všechny termíny vycházejí z Technického plánu přechodu, podle kterého se vypínají analogové a zapínají digitální vysílače. Uváděné termíny je však nutné brát jako orientační, protože v praxi často dochází k překryvu vysílačů. V konkrétních případech tak může být příjem analogového vysílání možný i po omezenou dobu po uvedeném termínu, upřesňuje Juraj Koiš, vedoucí serveru Digitálně.tv.

Provozovatelem státního informačního webu Digitálně.tv je společnost Internet Info, které je mimo jiné i vydavatelem business serveru Podnikatel.cz.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).