Hlavní navigace

Do soutěže Milionový nápad se přihlásilo 174 projektů

13. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do soutěže „Poštovní spořitelna Milionový nápad“ se přihlásilo do uzávěrky sedmého května 174 projektů. Právě dnes by měla odborná porota zveřejnit výběr 30 semifinalistů, kteří postoupí dále. Konečný vítěz by měl být znám 26. května. Slavnostní vyhlášení pak proběhne o den později.

Studenti i lidé z řad široké veřejnosti, kteří se do soutěže zapojili se svými nápady zpracovanými do podoby podnikatelských záměrů, mohou na svůj projekt získat investici až pět milionů korun a řadu dalších hodnotných cen. Cílem soutěže je podpořit podnikavého ducha u vysokoškolských studentů i u celé české veřejnosti. Mediálním partnerem soutěže jsou servery Podnikatel.cz a Měšec.cz.

Pravidelné průzkumy mezi vysokoškolskými studenty ukazují, že zájem o podnikání je mezi nimi velký. Od myšlenky k činu však přejde jen zlomek z nich. Brání jim v tom především nedostatek zkušeností, financí a obav z neúspěchu. Raději proto volí stálé zaměstnání, a to i na školách, které mají k podnikání nejblíže, řekl dnes Miroslav Křížek, ředitel Institutu rozvoje podnikání (IDE).

Zahájení vlastního podnikání je alternativou i pro lidi, kteří z důvodu současné ekonomické nestability přišli o část svých příjmů či dokonce o pracovní místo. Tato nepříznivá situace tak může být vnímána i jako příležitost k novému začátku. Proto jsme rádi, že jim prostřednictvím partnerství této soutěže můžeme nepřímo pomoci i my, doplnil Tomáš Basista, výkonný manažer marketingu segmentu podnikatelé a právnické osoby v Poštovní spořitelně.

Soutěž „Poštovní spořitelna Milionový nápad“ je již druhým ročníkem soutěže podnikatelských záměrů. První proběhl pod názvem „Nápady za miliony“ na konci roku 2007. Tehdy se do soutěže přihlásilo 597 účastníků, z nichž 123 odevzdalo projekt splňující všechna kritéria pro přijetí do soutěže. Celkově se rozdalo 34 věcných a 10 finančních cen v celkové hodnotě téměř 2 miliony korun.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).