Hlavní navigace

Dodávky plynu byly dnes v noci zcela zastaveny

7. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dodávky zemního plynu z Ruska, které do České republiky putují přes Ukrajinu a Slovensko, byly dnes v noci úplně zastaveny. Výrazné omezení v zásobách plynu nastalo ze strany Ruska již během noci z pondělka na úterý. Společnost RWE Transgas nyní zásobuje ČR dodávkami z Norska a zásobami zemního plynu v podzemních zásobnících.

Ruský kohoutek přivádějící do České republiky zemní plynu z Ruska přes Ukrajinu a Slovensko, se dnes v noci zavřel. Snížení dodávek plynu ČR pocítila již minulé noci, kdy byly zásoby z Ruska výrazně nižší. Situace je způsobena spory Ruska a Ukrajiny, přes kterou se do Česka plyn dostává. Nyní na předávací stanici mezi ČR a Slovenskem neprotéká tranzitním systémem žádný plyn. Zásobujeme ČR dodávkami z Norska a zásobami zemního plynu v podzemních zásobnících. Zároveň se nám podařilo ve spolupráci s koncernem RWE zajistit větší dodávky zemního plynu. Ty proudí do České republiky severní cestou společně s norským plynem a plně kompenzují vzniklou situaci, komentoval situaci Martin Chalupský, tiskový mluvčí RWE Transgas.

Společnost dále ubezpečila, že aktuální dodávky plynu jsou větší než množství, které firma dostávala včera tranzitní cestou z východu a že se v současné době daří pokrývat spotřebu v ČR, která se pohybuje kolem 50 milionů m3 denně. Čtěte více: Dodávky zemního plynu pro ČR byly výrazně omezeny. Aktuální pokrytí poptávky je zatím zajištěno

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).