Hlavní navigace

Dopravcům se odloží splatnost mýtného. Úleva se týká přes 200 tisíc vozidel

5. 5. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dopravci, na které negativně dopadla opatření a platí projeté mýtné v režimu následného placení, mohou využít odložené splatnosti faktur za projeté mýtné.

Prodlouženou dobu splatnosti je možné využít za projeté mýtné od 1.dubna 2020 do 31.července 2020. 

Úleva v podobě prodloužené splatnosti faktur za projeté mýtné se týká přes 208 tisíc vozidel. Přibližně 5,5 tisíce vozidel je registrováno v režimu následného placení s bankovní zárukou a zbylých takřka 203 tisíc vozidel je registrováno přes vydavatele tankovacích karet.

Prodloužená splatnost se vztahuje pouze na projeté mýtné, nikoli na úhradu vratné kauce za palubní jednotku. 

Z technických a provozních důvodů nemohla být nastavena 90denní splatnost faktur u čtyř vydavatelů tankovacích karet: 

  • MS Europe (MSTS Tolls, ESSO-WEX),
  • Shell,
  • Trafineo (ROUTEX-BP, ROUTEX-Cicle K, ROUTEX-ENI),
  • UTA.

O odložení splatnosti jsme informovali už v článku Dopravní balíček pomůže také stavebním firmám. Jedná se o odložení plateb mýta

Co mají dělat dopravci registrovaní v režimu následného placení s bankovní zárukou?

Všem těmto uživatelům byla automaticky nastavena splatnost faktur na 90 dní od konce příslušného zúčtovacího období, a to pro všechny transakce uskutečněné v období od 1. dubna 2020 do 31. července 2020. První faktury vystavené dne 16. dubna 2020 za transakce v období od 1. dubna 2020 do 15. dubna 2020 byly přitom už vystaveny s prodlouženou splatností na 90 dnů.

Co mají dělat dopravci registrovaní v režimu následného placení s platbou tankovací kartou?

Pro dopravce registrované přes vydavatele tankovacích karet jsou faktury od provozovatele systému pouze informativní, protože úhradu mýtného provádějí na základě příkazů k úhradě od svého vydavatele tankovacích karet.

Podle technických a provozních možností jednotlivých vydavatelů tankovacích karet byla 90denní splatnost faktur za projeté mýtné vyjednána takto:

  • za projeté mýtné v období od 1. dubna do 31. července 2020 jej poskytnou tito vydavatelé tankovacích karet: Benzina, CCS, Diners Club, DKV, LogPay, MOL, PaySystem, Plose a WAG,
  • za projeté mýtné v období od 1. května do 31. července 2020 jej poskytnou tito vydavatelé tankovacích karet: E100, OMV a Total / AS24 Eurotrafic.

Detailnější informace dopravci obdrží přímo od svého vydavatele tankovací karty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).