Hlavní navigace

Dotace pro dopravce se zvýšily

1. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vysoká cena nafty v letošním roce donutila Středočeský kraj navýšit rozpočet pro dopravní společnosti. Celkově se rozhodl kraj uvolnit dotaci ve výši 54 milionů korun pro dopravce. Cílem tohoto kroku kraje je, aby téměř celoroční zdražování pohonných hmot nepocítili sami cestující, kteří využívají služeb dopravců, informuje ČTK.

V letošním roce ceny benzínu a nafty trhaly rekordy hlavně v letních měsících. V motoristické sezóně byly k vidění na tuzemských čerpacích stanicích rekordní sumy za naftu, která byla a i nadále zůstává dražší než benzín. Nyní se s končící sezónou ceny obou pohonných hmot začaly snižovat. Pro Středočeský kraj je důležité udržet veřejnou dopravu co nejdostupnější, proto v okamžiku, kdy se zvýšily ceny pohonných hmot, tak kraj přistoupil ke zvýšení úhrady prokazatelné ztráty, řekl pro ČTK mluvčí hejtmanství Martin Kupka.

Dotace ve výši 54 milionů korun se bude muset tento měsíc ještě schválit. O finanční podporu ve veřejné dopravě se pokoušejí i ostatní kraje v České republice. Žádosti o navýšení nákladů pro dopravce ve svých krajích podávají vládě, ale zatím bez větších výsledků.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).