Hlavní navigace

CzechInvest přijímá žádosti o dotace z programu Podnikání a inovace

2. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest v pondělí zahájí příjem registračních žádostí o dotace z operačního programu Podnikání a inovace na roky 2007 až 2013. Podnikatelé budou mít v programech ICT a strategické služby, Potenciál, Inovace a Školící střediska k dispozici 3,5 miliardy korun.

Pro podnikatele je v programech ICT a strategické služby pro každý projekt připraveno od dvou do 75 miliónů korun, celkem 500 miliónů korun. Podnikatelé mohou žádat o dotaci na pořízení softwaru a softwarových licencí, zřízení a provozování center sdílených služeb, center zákaznické podpory nebo center oprav high-tech výrobků a technologií.

Podporu z programu Potenciál bude možné získat na investice do zřízení nebo rozšíření vývojového centra zaměřeného na výzkum a vývoj výrobků nebo technologií, a to včetně vývoje specifického softwaru nutného pro inovaci výroby, který je nedílnou součástí výrobků nebo technologií. V této výzvě pro podávání žádostí je připraveno 2,58 miliardy ko­run.

Cílem programu Inovace-Projekt na ochranu práv průmyslového vlastnictví je podpora využívání nástrojů ochrany práv průmyslového vlastnictví malými a středními podnikateli, vědeckovýzkumnými institucemi, vysokými školami i fyzickými osobami. V této výzvě pro podávání žádostí je připraveno 60 milionů korun.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).