Hlavní navigace

eBay možná prodá Skype

19. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Americká společnost eBay zvažuje prodej své komunikační sítě Skype. Britský list Finantial Times píše, že nový šéf společnosti eBay John Donahoe rozhodne o osudu Skype do konce roku. eBay firmu Skype převzal koncem roku 2005, nákup ale zatím nesplnil očekávání.

Za Skype, který umožňuje telefonování v rámci internetu zdarma, zaplatil eBay 3,1 miliardy dolarů. Nebyl s ním ale zcela spokojen, a tak loni snížil jeho účetní hodnotu o 1,4 miliardy dolarů. Skype má po celém světě na 300 milionů uživatelů, problémem však je, že drtivá většina z nich používá jenom služby, které nabízí zdarma. Peníze Skypu přináší pouze placené služby, tedy telefonování na mobilní telefony a pevnou linku.

Výkonný ředitel Skypu Josh Silverman zůstává optimistou. To, že celý model má smysl, dokazují čísla. Naše tržby rychle rostou, za poslední čtvrtletí loňského roku se vyšplhaly na sto patnáct milionů dolarů, to je meziroční nárůst o 70 procent. Když se podíváte na to, jak rychle jsme se dostali z nuly na dnešní tržby a zisky, myslím, že nenajdete stejně starou a dravější firmu, uvedl v rozhovoru pro Českou televizi.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).