Hlavní navigace

EFSA: Do databáze se přihlašuje mnoho expertů

17. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) zveřejnil svou zprávu. Ta přináší výsledky, které hodnotí aktivity vědeckých evropských expertů, které se týkají bezpečnostních rizik u potravin a krmiv. EFSA je jedním z orgánů Evropské Unie, který se zabývá vědeckým hodnocením rizik s bezpečností potravin a krmiv, pohodou chovaného dobytka, ochranou zdraví rostlin a výživu. Databázi se rozhodl EFSA vytvořit z důvodu, aby pokračovalo poskytování stanovisek nejvyšší kvality, píše na svých webových stránkách Hospodářská komora ČR.

Úřad EFSA, který za poslední výroční zprávu zaznamenal nárůst svých výsledků práce o 63 procent, se rozhodl rozšířit vědeckou spolupráci s dalšími národními úřady členských států EU, které se zabývají bezpečností krmiv a potravin a přizve nové evropské experty. V ČR má zatím do databáze vědeckých expertů přístup Poradní sbor (AF). Vědecký výbor bude zvát zaregistrované experty v databázi na všelijaké vědecké aktivity. Podrobné informace o celém projektu, jeho vzniku a možnosti registrace naleznete na webových stránkách úřadu EFSA.

Podrobné informace, včetně plánu tohoto projektu (Expert Database Project Plan), s pozadím jeho vzniku, s cíli projektu databáze expertů a v přílohách mj. s online formulářem pro přihlášení do databáze zájemci o spolupráci naleznou .

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).