Hlavní navigace

Evidenční list důchodového pojištění

27. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

ELDP lze vyplnit do třídílného tiskopisu psacím strojem nebo lze použít tiskopis jednodílný, který se vyplňuje pomocí výpočetní techniky. Pro elektronické zpracování ELDP je k dispozici na webových stránkách ČSSZ aplikace, která umožní vyplnit elektronicky ELDP běžnému uživateli počítače bez větších nároků jak na znalosti výpočetní techniky, tak i na technické vybavení.
Stahujte dokumenty na serveru Podnikatel.cz.

Aplikace umožní vyplnit údaje do barevného originálu a následně tisk dvou stejnopisů na kancelářský papír. Není možné ELDP vytisknout pouze na kancelářský papír a odeslat ho na příslušnou ČSSZ. Pokud toto uděláte, můžete čekat, že budete v brzké době vyzváni ČSSZ k nápravě.

Evidenční list důchodového pojištění zaměstnanců za rok 2008 musí zaměstnavatel vyplnit a odeslat na příslušnou správu sociální zabezpečení do konce dubna. ELDP nemusí být odeslán na ČSSZ pouze v listinné podobě. Evidenční listy lze zasílat i v elektronické podobě, a to prostřednictvím Portálu veřejné správy nebo za pomocí paměťového média, např. CD nebo diskety. ČSSZ elektronické zasílání ELDP dokonce upřednostňuje.

Portál veřejné správy je zaměstnavateli dostupný 7 dní v týdnu 24 hodin denně. Elektronické odeslání může ale použít pouze ten zaměstnavatel, který si zřídil elektronický podpis formou kvalifikovaného certifikátu. Kvalifikovaný certifikát má univerzální použití jako elektronický podpis pro orgány státní správy i další instituce.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).