Hlavní navigace

Evropa je v oblasti rozvoje cestovního ruchu nejstabilnější

29. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Celkový počet zahraničních turistů dosáhl v roce 2007 čísla 898 milionů. Jedná se o 6% nárůst objemu turistů od roku 1980. 480 milionů turistů, tedy 53 % turistů, přitom zamířilo do Evropy – jednalo se o 4% nárůst. Statistické výsledky za rok 2007 opětovně potvrdily, že Evropa dlouhodobě patří mezi nejstabilnější regiony na poli rozvoje cestovního ruchu. V návaznosti je třeba zmínit, že Evropa je nejvíce závislá na cestovním ruchu v rámci kontinentu – 87 % všech zahraničích turistů tvoří samotní Evropané, 6 % tvoří turisté ze Severní a Jižní Ameriky a 4 % se podílí turisté z Asie a oblasti Pacifiku, uvádí zpráva z pražského zasedání Světové organizace cestovního ruchu – UNWTO, které se konalo 15. – 16. května, zveřejněná Ministerstvem pro místní rozvoj.

Prognóza na rok 2008 počítá s trvalým, ale pozvolným nárůstem turistů. Cestovní ruch bude v Evropě ovlivněn i rozšiřováním Schengenského prostoru, zavedením měny euro do dalších evropských zemí, plánovanými významnými sportovními a kulturními událostmi v rámci Evropy, dalším oslabováním amerického dolaru a naopak posilováním eura, vyplývá ze statistiky.

Mezi priority, které v oblasti cestovního ruchu zasedání stanovilo, patří například podpora spolupráce soukromého a veřejného sektoru v oblasti cestovního ruchu, podpora konkurenceschop­nosti a vysoké kvality v turistických destinacích, podpora inovace v cestovním ruchu nebo podpora chápání významu cestovního ruchu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).