Hlavní navigace

Evropané mají strach, že se kvůli krizi zhorší bezpečnost při práci

6. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hospodářská krize může mít vliv na ochranu zdraví a bezpečnost při práci. Obává se toho 6 z 10 Evropanů. Vyplývá to z celoevropského průzkumu, který realizovala Evropská agentura pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (EU-OSHA). Mnoho Evropanů se také domnívá, že jsou dobře informováni o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci a považují to za důležitý faktor při výběru nového zaměstnání. Valná většina respondentů (75 %) ve všech členských státech EU je rovněž přesvědčena, že poškození zdraví je alespoň do určité míry způsobeno zaměstnáním, které lidé vykonávají.

Finanční krize může vést k tomu, že organizace začnou přehlížet nebo podceňovat význam bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Existuje dokonce nebezpečí, že firmy budou zvažovat škrty v investicích do bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, varuje Jukka Takala, ředitel EU-OSHA. Čtěte více: Hoří! Vědí vaši zaměstnanci co dělat?

Ten doplnil, že průzkum veřejného mínění odráží i rozdílný přístup mužů a žen k bezpečnosti a ochraně zdraví při práci. O tom, že se za posledních několik let podmínky ochrany zdraví a bezpečnosti zlepšily, je přesvědčeno více mužů (62 %) než jejich ženských protějšků (52 %) a muži se cítí být lépe informováni o záležitostech bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (71 %) než ženy (61 %).

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).