Hlavní navigace

exPRESS: Miliony na Peprnet.cz byly promrhány, projekt skončil s dluhy

7. 8. 2009
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Startovní injekci ve výši 7,5 milionů korun dostal od státu odborníky kritizovaný projekt Peprnet.cz, který se topil v dluzích a nakonec skončil. Doména je nedostupná a jeho historii mapuje už jen insolvenční rejstřík.

Kritizovaný projekt Peprnet.cz skončil, Bourův byznys neustál dluhy »

Internetový projekt Peprnet.cz, který před třemi lety dostal státní dotaci ve výši 7,5 milionů korun, skončil. Jeho doména je kvůli úpadku nedostupná. Potvrzují údaje z insolvenčního rejstříku.

Společnost Peprnet.cz, s.r.o. provozující stejnojmenný portál, podala na sebe insolvenční návrh dne 31. července. Jak vyplývá z textu insolvenčního návrhu, společnost přišla vloni o řadu investic kvůli ekonomické krizi. Tou dobou začal minoritní vlastník Václav Boura hledat nového investora. V průběhu jeho hledání se však dostala společnost do závažných finančních problémů, které vedly podle insolvenčního návrhu k postupnému úpadku.

Peprnet.cz byl od začátku svého provozu terčem kritiky. Odpůrci projektu argumentovali, že stát dal z vlastní kasy 7,5 milionů na server, který se zabýval bulvárem. Sami autoři přitom v žádosti o dotaci uváděli, že jde „lifestylový informační server“. Tomu přitom odborníci v prestižní soutěži Křišťálová Lupa udělili několikrát anticenu. Portál Peprnet.cz vlastnili Václav Boura, Markéta Mayerová a společnost Aicta group.

exPRESS - Koleje 01
Finanční krize

Nezaměstnanost vzrostla, ubylo ale dlouhodobě nezaměstnaných

Nezaměstnanost se v druhém čtvrtletí letošního roku mírně zvýšila. Oproti prvním třem měsícům vzrostla o 0,8 procentních bodů (o 44,9 tisíc osob) na 6,4 %. Meziročně se pak míra nezaměstnanosti zvýšila o 2,2 procentního bodu, což činí největší meziroční nárůst od roku 1999.

Krize se projevila také v počtu předem nasmlouvaných stavebních zakázek

Českému stavebnictví se v době krize nedaří. Byznys v tomto odvětví registruje hlubší propad, než jaké byly původní odhady stavebních firem. Ukazují to výsledky kvartální analýzy stavu a vývoje českého stavebnictví, kterou připravil CEEC Research ve spolupráci se společnostmi KPMG Česká republika a Ipsos Tambor.

V pořadí již čtvrtá cestovka padla, úpadek ohlásila CK Cool travel

Cestovní kancelář Cool travel dnes ohlásila úpadek. Na dovolenou tak nevyjedou další Češi. Jedná se tak v pořadí už o čtvrtou cestovku, která v letošním roce ukončila podobným způsobem činnost. Informoval o tom mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) Tomio Okamura.

RB: Za druhým nejvyšším přebytkem obchodní bilance v historii ČR stojí strmý propad dovozu

Zahraniční obchod skončil v červenu s přebytkem 20,4 miliardy korun. Jedná se o druhou nejvyšší hodnotu od vzniku samostatné České republiky. Oproti loňskému roku se přebytek navýšil o 6,5 miliardy korun. Informoval o tom dnes Český statistický úřad, podle kterého za pozitivními výsledky stálo především snížení deficitu obchodu s minerálními palivy o šest miliard korun.

Zisk Komerční banky dosáhl takřka 6 miliard korun

Komerční banka (KB) dosáhla v prvním pololetí letošního roku zisku ve výši 5 806 milionů korun. Výsledek je o 10,1 % horší, než činily zisky banky v prvním pololetí předchozího roku. Za poklesem zisku stojí celosvětová ekonomická recese. Výše zisku překvapila analytiky, kteří očekávali zisk o 400 milionů nižší.

exPRESS - Koleje 02
Legislativa a státní správa

Deficit státního rozpočtu je ke konci července dvojnásobný, než byl plán pro celý letošní rok

Schodek státního rozpočtu se ke konci července propadl do schodku 76,2 miliard korun. Jedná se prakticky o dvojnásobek deficitu, který byl schválen pro celý letošní rok. Podle informací ČTK, která vychází z údajů ministerstva financí, je to zároveň nejvyšší červencový deficit od roku 2000.

Na mýtném se v Česku vybírá stále méně peněz

Stát dostává letos za mýtné méně než v loňském roce. Vyplývá to z červencových údajů, podle kterých se na mýtném vybralo 474 milionů korun, což je v porovnání se stejným obdobím loňského roku o 12 procent méně.

účto únor klímová

exPRESS - Koleje 03
Provoz firmy

mBank si založila účet na Twitteru, zprávy z něj jsou dostupné také na serveru Měšec.cz

Uživatelé serveru Měšec.cz mají jedinečnou možnost sledovat nové příspěvky mBank, které banka publikuje na mikroblogovacím systému Twitter.com. mBank tak otevírá další interaktivní kanál pro komunikaci s klienty a širokou veřejností.

Opravné nebo dodatečné přiznání při zjištěné chybě? 

Jestliže poplatník zjistí ve svém daňovém přiznání chybu ještě před uplynutím lhůty pro jeho podání, může podat daňové přiznání opravné. Opravné přiznání za rok 2008 tedy mohl podat do 31. 3. 2009, případně při prodloužení lhůty z důvodu zpracování přiznání daňovým poradcem nejpozději do 30. 6. 2009. Finanční úřad při vyměření daně použije opravné daňové přiznání a k předchozímu podanému přiznání nepřihlíží.

Následujte nás

Jste uživateli sociální sítě Facebook.com či mikroblogovacího systému Twitter.com? Přidejte si nás. Získáte tak exkluzivní informace s předstihem. Prostřednictvím obou služeb zároveň pravidelně vyzýváme čtenáře ke spolupráci na redakčním obsahu, staňte se jedním z nich.

Facebook - follow us

Twitter - follow us

Kdo podle vás může za současnou finanční krizi?

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).