Hlavní navigace

exPRESS: Lidé nesplácejí úvěry, jejich nemovitosti jdou do dražby

16. 4. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Počet dražených nemovitostí, které zabavili exekutoři, se zdvojnásobil. V aukcích tak skončí rodinné domy, pozemky i garáže. Důvod? Češi nesplácejí.

Dvojnásobný nárůst zabavených nemovitostí v aukcích »

Počet dražených nemovitostí, které byly zabaveny exekutory, vzrostl oproti minulým rokům na dvojnásobek. Příčinou jsou častější exekuce nemovitého majetku. Například Exekutorský úřad v Přerov dražil loni o 78 % více nemovitostí než v předcházejícím roce. Z 254 dražených nemovitostí v roce 2008 vzrostl jejich počet na 452 v roce 2009.

Dražby budou probíhat i v dubnu. Bude se jednat o dražby především o rodinné domy, byty, pozemky a garáže. Ten, kdo teď plánuje pořízení nemovitosti, ať už k investici nebo pro vlastní potřebu, má nejlepší příležitost. Nejnižší podání v našich dražbách začíná na dvou třetinách odhadní ceny, upozorňuje Tomáš Vrána, soudní exekutor Exekutorského úřadu v Přerově.

exPRESS - Koleje 01
Finance

Problematika DPH benefitů je u konce

Poslanci včera přehlasovali veto prezidenta Václava Klause a schválili novelu zákona o dani z přidané hodnoty (DPH). Novela ruší povinnost stanovit transakcí mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem základ DPH na úrovni ceny obvyklé.

Žádosti o dotace v cestovním ruchu až do 30. dubna

Až do konce dubna mohou zájemci podávat žádosti o dotace z programu Cestovní ruch pro všechny. Termín prodloužilo ministerstvo pro místní rozvoj z důvodu velkého zájmu podnikatelů.

SUBWAY chce expandovat do Slovinska a Rumunska

„Basetový“ řetězec rychlého občerstvení SUBWAY se chystá expandovat do dalších zemí ve střední a východní Evropě. Mezi nové státy se zařadí Slovinsko a Rumunsko.

exPRESS - Koleje 02
Zákony a úřady

Senát v dubnu projedná administrativní zátěž

Senát se bude v dubnu zabývat vládním návrhem zákona, který by měl snížit administrativní zátěž podnikatelů. Návrh již v březnu posvětila poslanecká sněmovna.

Do konce dubna 10 milionů datových zpráv

Méně než půl roku stačí informačnímu systému datových schránek, aby doručil více než deset milionů zpráv. Vyplývá to ze statistik Telefóniky O2, která je technickým dodavatelem řešení.

Živnostníci za mobily rozhlasu platit nebudou

Český rozhlas zřejmě přijde o příjmy z mobilních telefonů, které mu zaručoval audiovizuální zákon. Mohl si navýšit svůj rozpočet o další miliardu korun, jenže poslanecká sněmovna odklepla senátorský návrh Richard Svobody, který povinnost platit poplatek za služební mobilní telefony, které umožňují příjem rozhlasového vysílání, ruší.

exPRESS - Koleje 03
Provoz a daně

CzechInvest hledá další firmy do Silicon Valley

Startuje druhé kolo programu CzechAccelerator agentury CzechInvest. V něm agentura hledá až osm dalších českých firem, které se mohou podívat do Silicon Valley v Kalifornii. Tam stráví čtvrt roku v jedinečném podnikatelském inkubátoru Plug and Play Tech Center.

Cloud 22 temata

Počet nezaměstnaných je překvapivě menší

Míra registrované nezaměstnanosti překvapila ekonomy. Oproti předpokladům se v březnu snížila na úroveň 9,7 procent, což je ve srovnání s předchozím měsícem pokles o dvě desetiny procentního bodu. Počet lidí bez práce se konkrétně snížil o 10 331 osob.

Většina firem neřeší u zaměstnanců USB klíčenky

Většina firem se vystavuje krádeži citlivých dat, které vyplývají z nekontrolovaného využívání výměnných paměťových médií, jako jsou nejčastěji USB klíčenky, mobilní telefony, multimediální přehrávače, paměťové karty apod. Upozorňuje na to průzkum společnosti GFI Software.

<fb:fan profile_id=„58931­199320“ stream="" connections=„18“ width=„545“></f­b:fan>
Podnikatel.cz na Facebooku

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).