Hlavní navigace

Firma Uber podepsala s vládou memorandum, řidiče čeká EET

30. 4. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vláda, město Praha a firma Uber dnes uzavřely memorandum o porozumění při zajišťování přepravních služeb na území ČR.

Firma v memorandu deklaruje, že bude sdílet s ministerstvem data a že pro své služby zavede elektronickou evidenci tržeb (EET).

Uber spustí pilotní projekt EET

Vláda, Praha a firma Uber ve snaze předejít rozdílným pohledům na aplikaci a působnost českého právního řádu na podnikatelské aktivity společnosti Uber v České republice dnes uzavřely memorandum. Dohoda upravuje konkrétní závazek společnosti sdílet s ministerstvem financí data, takže vláda bude mít větší přehled nad daněmi placenými v Česku. Firma Uber se zavázala, že nejpozději do konce června roku 2018 sjedná se státem dohodu o pravidelné výměně informací v souladu s českým právem, která se bude týkat řidičů samostatně výdělečně činných a právnických osob (dopravců), které mají s Uberem smluvní vztah za účelem správy daní.

Všechny strany se rovněž dohodly na tom, že společnost zavede pro své služby elektronickou evidenci tržeb (EET). Nejpozději do konce června roku 2018 by mělo dojít k uzavření dohody o dobrovolném pilotním projektu v oblasti elektronické evidence tržeb pro přepravní služby zprostředkované prostřednictvím mobilní aplikace Uber.

Zároveň mají všichni řidiči plnit podmínky podle zákona. Vláda zase deklarovala, že bude s firmou Uber řešit předpokládané legislativní změny, které se týkají zavádění nových technologií a obchodních modelů v dopravních službách. Všechny strany také budou průběžně sledovat, zda podmínky, na kterých se dohodly, budou dodrženy. Aktivity spojené s prováděním tohoto memoranda budou zahájeny od data jeho podpisu. Účastníci vyjádřili ochotu sejít se po době tří měsíců od podpisu tohoto memoranda a předložit přepis tohoto zasedání za účelem přezkoumání spolupráce všech účastníků ve výše uvedených bodech, uvádí se na závěr memoranda.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).