Hlavní navigace

Firma Uber podepsala s vládou memorandum, řidiče čeká EET

30. 4. 2018
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vláda, město Praha a firma Uber dnes uzavřely memorandum o porozumění při zajišťování přepravních služeb na území ČR.

Firma v memorandu deklaruje, že bude sdílet s ministerstvem data a že pro své služby zavede elektronickou evidenci tržeb (EET).

Uber spustí pilotní projekt EET

Vláda, Praha a firma Uber ve snaze předejít rozdílným pohledům na aplikaci a působnost českého právního řádu na podnikatelské aktivity společnosti Uber v České republice dnes uzavřely memorandum. Dohoda upravuje konkrétní závazek společnosti sdílet s ministerstvem financí data, takže vláda bude mít větší přehled nad daněmi placenými v Česku. Firma Uber se zavázala, že nejpozději do konce června roku 2018 sjedná se státem dohodu o pravidelné výměně informací v souladu s českým právem, která se bude týkat řidičů samostatně výdělečně činných a právnických osob (dopravců), které mají s Uberem smluvní vztah za účelem správy daní.

tip-do-článku-aktuálně-pro-účetní

Všechny strany se rovněž dohodly na tom, že společnost zavede pro své služby elektronickou evidenci tržeb (EET). Nejpozději do konce června roku 2018 by mělo dojít k uzavření dohody o dobrovolném pilotním projektu v oblasti elektronické evidence tržeb pro přepravní služby zprostředkované prostřednictvím mobilní aplikace Uber.

Zároveň mají všichni řidiči plnit podmínky podle zákona. Vláda zase deklarovala, že bude s firmou Uber řešit předpokládané legislativní změny, které se týkají zavádění nových technologií a obchodních modelů v dopravních službách. Všechny strany také budou průběžně sledovat, zda podmínky, na kterých se dohodly, budou dodrženy. Aktivity spojené s prováděním tohoto memoranda budou zahájeny od data jeho podpisu. Účastníci vyjádřili ochotu sejít se po době tří měsíců od podpisu tohoto memoranda a předložit přepis tohoto zasedání za účelem přezkoumání spolupráce všech účastníků ve výše uvedených bodech, uvádí se na závěr memoranda.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).