Hlavní navigace

FUTURUM: Podnikatelské mise do zahraničí

4. 11. 2007
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Začátek listopadu připomíná povinnosti OSVČ odvést zálohy na sociální a zdravotní pojištění a organizacím odvod pojistného. Na příští týden se chystá řada seminářů, školení a odborných setkání. Podnikatelé se mohou zúčastnit dvou zahraničních podnikatelských misí do Bulharska, Indonésie a Vietnamu.

Daně a legislativa

Čtvrtek 8. 11.- odvod zálohy na sociální a zdravotní pojištění OSVČ za říjen a odvod pojistného na sociální a zdravotní pojištění organizace a malé organizace za říjen, není-li určen výplatní termín.

Ve středu 7.11. bude vláda na svém zasedání projednávat mimo jiné:

  • stanovení podmínek poskytnutí dotace na provádění opatření ke zlepšení obecných podmínek pro produkci včelařských produktů a jejich uvádění na trh
  • dotační programy zemědělství pro rok 2008
  • návrh rozhodnutí o privatizaci majetku státního podniku Letiště Praha
  • návrhy na sjednání dohod mezi ČR a vládou Kambodžského království a ČR a Etiopií o podpoře a vzájemné ochraně investic
  • Koncepce státní politiky cestovního ruchu v ČR na období od roku 2007 až 2013
Futurum - zavináč
Máte tip na užitečnou akci, seminář, konferenci či příležitost pro podnikatele? Pište na adresu: press@podnika­tel.cz.

Semináře, školení, informační schůzky

Odbor územních vazeb ministerstva pro místní rozvoj pořádá 5. listopadu seminář pro potenciální žadatele do Operačního programu Meziregionální spolupráce INTERREG IVC. Seminář se bude konat od 10 do 15 hodin v prostorách ABF Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství na Václavském náměstí č.31 v Praze. Program semináře lze najít na webových stránkách www.strukturální-fondy.cz. Následně pak 7. listopadu se bude konat seminář k OperačníV mu programu ESPON 2013.

V pondělí 5. listopadu se také v Ostravě uskuteční setkání podnikatelů s velvyslancem Běloruské republiky. Akci pořádá Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje. Kontakt na adrese info@kgkmsk.cz.

Regionální hospodářská komora Brno pořádá 5.11. seminář Komplikované účetní a daňové případy v oblasti pohledávek, úvěrů a půjček. Seminář je určen pro účetní, ekonomy, finanční manažery, auditory, daňové poradce, interní auditory, finanční analytiky a další subjekty. Více informací na adrese komory.

Asociace průvodců ČR pořádá 5.11. 3. ročník odborné konference týkající se rozvoje lidských zdrojů v cestovním ruchu a hotelnictví. Více informací naleznete na adrese Hospodářské komory ČR, kde je možné nalézt i program a přihlášku.

V úterý 6. listopadu pořádá agentura CzechTrade a Hospodářská komora Konzultační den Rusko s ředitelem zahraniční kanceláře CzechTrade v Petrohradu. Setkání se uskuteční v Uherském Hradišti.

Ve stejný den mohou zájemci o informace o dceřiných a mateřských společnostech z daňového a účetního hlediska navštívit seminář, který pořádá Okresní hospodářská komora Pelhřimov. Informace lze získat na adrese ohk.pe@cbu.pvtnet­.cz.

Ve středu 7. listopadu začíná podnikatelská mise do Bulharska doprovázející premiéra Mirka Topolánka na jeho oficiálního návštěvě Bulharska. Adresa pro získání informací je talamus@komora­.cz.

Ve čtvrtek 8. listopadu pořádá společnost Sun Microsystems, ČVUT a Dobrý web třetí český World Usability Day (WUD), který je součástí celosvětového dne použitelnosti. Akce WUD se zaměřují na použitelnost (usability) a přístupnost (accessibility). Letošní ročník bude na téma „Poznejte své uživatele“. Registrace zdarma je možná na této adrese.

Tiskové konference

  • 6.11. v 11:30 – Čerpání peněz z Evropských fondů pro vzdělávání – v sídle Svazu průmyslu a obchodu – Lighthouse Vltava Waterfront Towers
  • 8.11. v 10:00 – Investovat do nemovitostních fondů – ano či ne? – v restauraci JET SET.
Kalendář akcí 45. týden
Den Datum Akce
pondělí 5.11. Seminář pro potenciální žadatele do Operačního programu Meziregionální spolupráce INTERREG IVC
pondělí 5.11. Setkání podnikatelů s velvyslancem Běloruské republiky v Ostravě
pondělí 5.11. Seminář Komplikované účetní a daňové případy v oblasti pohledávek, úvěrů a půjček
pondělí 5.11. Odborná konference týkající se rozvoje lidských zdrojů v cestovním ruchu a hotelnictví
úterý 6.11. Konzultační den Rusko s ředitelem zahraniční kanceláře CzechTrade v Petrohradu
úterý 6.11. Seminář o dceřinných a mateřských společnostech z daňového a účetního hlediska v Pelhřimově
středa 7.11. Jednání vlády
středa 7.11. Seminář k Operačnímu programu ESPON 2013
středa 7.11. Podnikatelská mise do Bulharska
čtvrtek 8.11. odvod zálohy na sociální a zdravotní pojištění OSVČ + odvod pojistného organizace a male organiizace
čtvrtek 8.11. World Usability Day
čtvrtek 8.11. Pracovní setkání ministra průmyslu a obchodu s českými firmami na téma "Trh USA – příležitosti a výzvy pro české exportéry a investory
pátek 9.11. Informační workshop o čerpání finančních prostředků ze Strukturálních fondů EU
sobota 10.11. Doprovodná podnikatelská mise do Indonésie a Vietnamu

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).