Hlavní navigace

Zdražování pekárenských výrobků se nezadržitelně blíží

28. 10. 2007
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Zdražování pekárenských výrobků s sebou přinese i řadu seminářů pro potravinářské firmy informujících o vývoji v tomto oboru. Budou-li chtít společnosti získat prostředky na posílení své konkurenceschopnosti, mají nejvyšší čas na podání žádosti, neboť program podpory v nejbližší době skončí.

Po sobotním exPRESSU, který přináší shrnutí nejdůležitějších událostí v uplynulém týdnu, pro vás server Podnikatel.cz připravil nově i týdeník informující o důležitých a zajímavých očekávaných událostech.

V úterý WebTop100: konference a vyhlášení nejlepších webových prezentací roku 2007

Společnost Internet Info pořádá každoročně odbornou konferenci. Ta letošní se uskuteční v úterý 30.10. a přední odborníci z oblasti internetového podnikání a zástupci úspěšných firem na ní představí své názory, poznatky a nápady. Večer po konferenci bude slavnostní vyhlášení výsledků soutěže o nejlepší webovou prezentaci.

Více informací naleznete v programu.

Futurum - zavináč
Máte tip na užitečnou akci, seminář, konferenci či příležitost pro podnikatele? Pište na adresu: press@podnika­tel.cz.

Podpora podnikání

Vzhledem k velkému zájmu o podporu formou dotace ze strany malých a středních podnikatelů končí dne 31.10. příjem žádostí do programu DESIGN. Tento program napomáhá zvyšovat konkurenceschopnost podnikatelů tvorbou špičkového designu a jeho začleněním do podnikatelské strategie.

Daně a legislativa

Novelizací zákona 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty se zakládá nové právo na tzv. skupinovou registraci plátců. Tato skupina se stává plátcem DPH od začátku nového roku, pokud byla registrace učiněna nejpozději 31. října předchozího roku.

Firmy

Od 1. listopadu zdraží největší česká pekárna United Bakeries své zboží o 20 %. Podle šéfa firmy Marka Paříka se zdražení bude týkat rohlíků, housek i chleba. Společnost ovládá přes čtvrtinu trhu, takže má v oboru rozhodující slovo.

Semináře, školení, informační schůzky

1. listopadu pořádá ministerstvo zemědělství druhý ze tří odborných seminářů, jehož cílem je poskytnout potravinářským podnikům aktuální informace o vývoji potravinářského práva EU a ČR. Zároveň seznámí podnikatele v potravinářském oboru s jejich novými povinnostmi vyplývajícími ze změn v legislativě. Seminář se tentokrát koná v Brně.

skoleni_29_6

Jihočeská hospodářská komora pořádá cyklus celkem 13 informačních workshopů týkajících se dotací, grantů a podpory ze Strukturálních fondů EU. Těchto workshopů se mohou zúčastnit zástupci jihočeských firem, samosprávy a dalších organizací a institucí. 30.10. se koná v Kremži, 1.11. pak v Lipně nad Vltavou. Informační workshop je zdarma.

Přehled dalších akcií pořádaných Hospodářskou komorou ČR je možné získat na stránkách komory.

Kalendář 44. týdne
Den Datum Akce
úterý 30.10. konference WebTop100
středa 31.10. končí příjem žádostí do programu DESIGN
středa 31.10. poslední den pro podání registrace skupiny k platbě DPH
středa 31.10. daň z příjmů – odvod daně vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně za září
čtvrtek 1.11. seminář pro potravinářské podniky – změna legislativy

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).