Hlavní navigace

Fúze Microsoft a Yahoo asi dostane od úřadů zelenou

3. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Antimonopolní úřady zřejmě povolí fúzi firem Microsoft a Yahoo. Podíl jedničky internetového trhu, společnosti Google Inc. je na trhu internetového vyhledávání a reklamy tak velký, že by fúze Microsoftu a Yahoo měla dostat od úřadů zelenou. Agentuře Reuters to o víkendu sdělili experti na antimonopolní problematiku.

Americký softwarový gigant Microsoft podal nabídku na převzetí internetové společnosti Yahoo za 44,6 miliardy dolarů (777,5 miliardy Kč), aby s ní spojil síly proti jejich největšímu rivalovi, společnosti Google.

William Mahnic z Caseovy západní univerzity poukázal například na to, že spojený podíl Yahoo a Microsoftu na internetovém trhu je mnohem nižší než podíl Googlu. Podle něj si zřejmě úřady ani nedají podmínku, aby se obě firmy při fúzi vzdaly nějakých aktiv, jak to často při spojování velkých společností dělají. Google má na světovém trhu internetového vyhledávání podíl 77 procent a zdaleka překonává druhé Yahoo se 16 procenty. Microsoft je daleko vzadu s podílem 3,7 procenta.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).