Hlavní navigace

PR: Gandalovič představil priority českého předsednictví v oblasti zemědělství

3. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Včera ministr zemědělství Petr Gandalovič představil hlavní priority českého předsednictví v agrární oblasti. Česko by mělo zahájit hlubší debatu o reformě Společné zemědělské politiky (SZP) a zjednodušení agendy a administrativy pro zemědělce, informuje dnes deník Právo.

Cílená debata o reformě SZP včetně dohodnutí podoby přímých plateb a snížení administrativní zátěže. To jsou hlavní priority českého předsednictví v oblasti zemědělství, které včera představil ministr zemědělství Petr Gandalovič. Dále by bylo zapotřebí rozvinout diskusi nad tzv. zelenou knihou Evropské komise, který se zabývá kvalitou potravin.

Nesdílím názor, že úloha předsednické země je málo významná či jen ceremoniální. Tato role je obrovská, především při formulaci závěrečného konsensu u projednávaných agend, uvedl Gandalovič. K tmu bude příležitost v březnu příštího roku, kdy se v Praze uskuteční akce zaměřená na diskusi o o budoucím zaměření politiky kvality potravin v EU s cílem zvýšit její kvalitu. Další důležitou konferencí bude i ta, na které se bude projednávat samotná SZP a přímé platby. Uskuteční se na přelomu května a června. Mezi důležitá témata předsednictví bude podle ministra Iva Hlaváče patřit i nové nařízení o používání pesticidů v zemědělství a reforma společné rybářské politiky.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).