Hlavní navigace

Plechárna a její sestry - gastronomická chlouba jižní Moravy

1. 8. 2008
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

 Autor: 329515
Taverna restaurant, Restaurant U Piráta, Štola Restaurant a Pizza bar, herna Plechárna - všechny tyto restaurace patří do jedné rodiny, najdete je v Hodoníně, jehož obyvatelům je můžeme jen závidět.

Restaurace: Pizza bar, herna Plechárna

Lokace: Hodonín, Rodinova 19

Kuchyně: pizza, česká i mezinárodní jídla

Pizza bar, hernu Plechárna mi doporučila moje známá, která v Hodoníně bydlí a nejen tuto, ale i její „sestry”, ráda navštěvuje a která mě místem provázela. Do restaurace jsme zašly i s našimi dětmi. Začátek sice nevypadal moc lákavě, protože jsme se proplétaly auty malými uličkami v zástavbě starších rodinných domků v Hodoníně. U jednoho takového jsme zastavily a vešly dovnitř. Až tady začíná můj příjemný gastronomický zážitek. Prošly jsme krásnou stylovou restaurací, která měla několik salónků, až k zahradnímu posezení. A protože bylo krásné počasí, chtěly jsme si oběd vychutnat venku, ale když slunce pálilo chvílemi až příliš, schovaly jsme se pod přístřešek. Děti jsme odložily na houpačky a začetly se do jídelního lístku. Téměř jsem si nemohla vybrat, protože jídelní lístek nabízel pod každou položkou velké množství nejrůznějších nabídek.

plechárna-venku4

Objednávka

  1. Lokšová – hovězí vývar s domácími nudlemi a masem (39 Kč)
  2. Lamželezo – uzená krkovička, špenát, vařený brambor (93 Kč)
  3. 180 g Pobřežní hlídka – hovězí svíčková, vepřová panenka, kuřecí prsa, na nudličky v bramboráku (229 Kč)
  4. Načančaný – šopský salát (65 Kč)

Jak vidíte, majitelé si dali práci a pozvedli nudné názvy na ty, které výstižně jídlo pojmenovávají ať už přípravou, podobou jídla nebo jejím významem pro náš organismus. A abyste si ještě užili pár názvů, tak uvedu například Brčálník (okurkový salát), Dragounská (gulášová polévka), Drátenický šnicl (mleté maso se sýrem), Xena (vepřová panenka se slaninou a cibulí), Sladké tvářičky (kuřecí prsa, broskev, ořechy) a dále Ma-Sa-Kr, Ropáci, Česílkův sos, Nahaté krasavice, Kokdák nebo Satánek a u těch si můžete sami doplnit, o jaká jídla může jít.

plecharna-jidlo

Jídla nám chutnala, na talíři nám nezůstalo vůbec nic, ani dětem. Co jsme očekávaly, toho se nám dostalo. A že porce byly pořádné.

Obsluha

Ta není pořádně ani vidět. Když jsme přišly, ještě jsme nestačily ani jídelní lístek otevřít a číšník se nás ptal, co jsme si vybraly, tak jsme si nechaly ještě čas na výběr. Bohužel jsme pak dlouhou dobu marně číšníka vyhlížely. Také při placení jsme musely číšníka vyhledat. Na poslední chvíli jsem si ještě objednala pizzu s sebou a protože náš číšník nebyl dlouho vidět, oslovila jsem servírku, která měla na starosti vedlejší rajón a ta se na mě dívala a nechápala, co po ní, z vedlejšího rajónu, který ji nepatří, vlastně chci. Pak se mě ještě přišel číšník zeptat, co jsem si to vlastně ještě u kolegyně doobjednávala, tak jsem hned poprosila o zaplacení, aby nám zase na dlouhou dobu neodešel.

plechárna-venku2

Interiér

Interiérem pizza baru a herny Plechárna jsem pouze prošla, ale popsala bych ho jako takovou malou továrnu. Je sestaven převážně z ocelových dílů, jako jsou plechy, trubky, tyče, součástky a další. Je tu vidět také část auta. Jeho druhý díl parkuje na střeše.

plechárna-venku3

Co se týká venkovního pobytu, tak se tam budete cítit jako venku v přírodě. Najdete tu zahradní posezení pod střechou i bez střechy, jezírko, studnu, koutek pro děti i s houpačkami. Co se týká herny, ta má svoje vyhrazené místo, takže hráči neruší ostatní návštěvníky a naopak.

plecharna-venku

Služby

Pizza bar a herna Plechárna je spojena s další restaurací s názvem Taverna, můžete využít služeb obou restaurací.

Restaurace jsou otevřené od pondělí do čtvrtka a neděle od 11 do 24 hodin, od pátku do soboty od 11 do 01 hodin.

Content 22 tip novy

Restaurace jsou rozdělené na části kuřácké a nekuřácké.

Hodnocení Gurmána

Pokud nejste místní, budete mít asi problém restaurace najít, i když hlavní silnice, která vede Hodonínem, není daleko. Dobrý dojem z návštěvy kazí jen nedokonalá obsluha, proto Plechárně ubíráme jednu hvězdičku z pěti.

Gurmán - hodnocení 4

Anketa

Jakou preferujete kuchyni?

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).