Hlavní navigace

Hampl varuje před novým trendem v krizi: před superregulací

3. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mojmír Hampl, viceguvernér České národní banky dnes ve finančních novinách The Wall Street Journal Europe varoval před unáhlenými činy, které by přespříliš regulovali finanční sektor v Evropské unii. Nynější spěšná řešení podle něj mohou přinést daleko horší časy v budoucnu.

Viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl dnes ve finančních novinách The Wall Street Journal Europe varoval před přehnaně přísnou regulací finančního sektoru. Podle něho je to krokem k centralizaci finančního sektoru, menší konkurenci a větší přítomnosti veřejného sektoru v tomto odvětví. V článku poukazuje také na to, že soukromá část finančního sektoru je považována za jasného viníka krize, zatímco podíl viny státu se nijak nezkoumá.

" Všichni myslící lidé ve finančním sektoru by měli chtít, aby spěšná řešení přijímaná v nynějších špatných dobách, z nichž mnohá udělají stěží něco dobrého, nevedla dlouhodobě k mnohem horším dobám pro celé odvětví, a tím pro jeho klienty," cituje Hampla agentura ČTK. Navrhuje také, aby se přijímaná opatření více promýšlela s chladnou hlavou, radši s větším přispěním akademiků a profesionálů než politiků a evropských úředníků. Na závěr nastiňuje i pesimistický obraz bankovní regulace a znárodněného finančního sektoru a připomíná, jaké zkušenosti jsou veřejnosti známé z dob komunismu. Čtěte více: Způsobil současnou krizi trh nebo stát?

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).