Hlavní navigace

Hušák k O2 Aréně: Pronájem názvu patří ve všech víceúčelových arénách k důležitým zdrojům příjmů

18. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Modrých barev společnosti Telefónica O2 doznává aréna v pražských Vysočanech, o níž šéf Sazky Aleš Hušák mluví jako o ziskovém projektu. A právě z tohoto zisku je největší sázková společnost povinna vyplácet 20 procent ze svého ročního zisku akcionářům, k nimž patří i Český svaz tělesné výchovy (ČSTV), který sdružuje 87 sportovních svazů. Ty však Sazku obviňují z toho, že jejich sportovní aktivity financuje nedostatečně.

Generální ředitel sázkové společnosti ale oponuje: Problémy, na které některé sportovní svazy upozorňují, nesouvisí ani tak s výstavbou arény, jako s novelou zákona o dani z přidané hodnoty, která je jen v posledních třech letech připravila o více než 800 milionů korun. Tyto prostředky teď místo sportovním sdružením odvádíme do státního rozpočtu, řekl Aleš Hušák v rozhovoru pro business server Podnikatel.cz

Jeho plné znění čtěte v zítřejší rubrice U Výslechu. Mimo jiné se dozvíte, jaký osobní postoj má šéf Sazky k internetovému sázení, jaké novinky Sazka chystá a jaký je Aleš Hušák v soukromí.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).