Hlavní navigace

Investice do nemovitostí by měly opět narůstat

15. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přímé investice do komerčních nemovitostí v Evropě se v první polovině roku 2009 udržely na 24 miliardách EUR, což činí zhruba 40% pokles oproti druhé polovině roku 2008. Vyplývá to z průzkumu společnosti Jones Lang LaSalle.

Věříme, že evropský trh již dosáhl svého dna, co se týká objemů transakcí a vzhledem k zvýšenému zájmu investorů, můžeme v druhé polovině tohoto roku očekávat nárůst v objemech. Ve druhém čtvrtletí se výnosy za nejlepší kancelářské nemovitosti poprvé od poloviny roku 2007 stabilizo­valy, uvedl Tony Horrell, vedoucí evropského oddělení kapitálových trhů Jones Lang LaSalle.

Celkový objem investic sice zůstal na relativně nízké hladině, protože se stále neshodují cenová očekávání prodávajících a kupujících, ale propad cen nemovitostí na druhou stranu přitáhl pozornost investorů s dostatečným vlastním kapitálem.

V tuto chvíli trh ovládají majetní jednotlivci a hráči s vlastním kapitálem, neboť hypoteční a úvěrové trhy zůstávají do velké míry omezeny. Poskytování půjček je nadále obtížné a drahé a u většiny velkých transakcí je financování poskytnuto prodávajícím nebo je zabezpečeno předem dohodnutými finančními balíčky, dodává Tony Horrel. Čtěte také: Tip pro začínající developery: jak uspět s projektem v bance.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).