Hlavní navigace

exPRESS: iPhone také na českém trhu, bude vyprodán?

23. 8. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 258398
Na marketingovou kampaň iPhonu 3G nepadlo příliš mnoho prostředků, přesto po něm celý svět šílí. Půlnoční nákup u nás nebyl tak masivní jako v jiných zemích, přesto přístroj vlastní už dva a půl tisíce Čechů. Co dalšího týden nabídl? (UVNITŘ VIDEO)

Výkupní cena po osmi korunami je podle Agrární komory likvidační »

Zemědělci se svých protestů nevzdávají. Výkupní ceny mléka jsou podle nich likvidační. Zaznělo dnes na jednání Agrární komory (AK) v Českých Budějovicích. Jak řekl prezident Agrární komory Jan Veleba, výkupní cena mléka pod hranicí osmi korun je pro zemědělce likvidační a pokud by tento trend byl dlouhodobějšího charakteru, mohlo by to podle Veleby ovlivnit vývoj celého zemědělství.

Komora proto sestavila odbornou skupinu a krizový štáb, který se zaměří na hledání východiska. Krizový štáb bude mít ve svém programu také řešení problematiky obchodních řetězců. Ty podle AK prodávají mléko a další potraviny s vysokým ziskem.

exPRESS - Koleje 01
Firmy

Zaměstnanci Siemensu KV zastavili na dvě hodiny práce

Protestovali tak proti chystanému prodeji továrny. Siemens rozhodl o rušení továrny na pražském Zličíně kvůli údajnému nadbytku výrobních kapacit pro kolejová vozidla v Evropě.

Česká a slovenská nákladní železniční doprava se má spojit

Jejich spojením vznikne dopravce na úrovni polské železniční společnosti PKP, která je v EU na druhém místě za společností Deutsche Bahn. S fúzí souhlasí i odborníci.

Čínská banka ICBC nejziskovější na světě

Důvodem rostoucího zisku banky je hlavně úroková marže a přijaté poplatky.

exPRESS - Koleje 02
Legislativa a státní správa

Na školní mléko nedá stát už ani korunu

Od nynějška bude program hrazen pouze z kasy Evropských společenství, který je podle nařízení Komise nárokového charakteru.

Ministr zemědělství chce ulehčit tzv. prodej potravin ze dvora

Jde o zmírnění veterinárních předpisů pro malé a střední potravinářské a zemědělské podnikatele v regionech.

Sněmovna odklepla zelené karty, putují do Senátu

Zelená karta je duálním dokladem, který je jednak povolením k dlouhodobému pobytu na území České republiky a současně osvědčením o oprávnění vykonávat zde zaměstnání.

exPRESS - Koleje 03
Provoz firmy

Podnikatelé mohou získat deseti tisíce na design

K takto získaným prostředkům je potřeba vložit vlastních 10 tisíc korun. Zvolený designér provede analýzu designu výrobků, zaměřenou zejména na tvarová a konstrukční řešení, vhodnost použitých materiálů a vztah k současným trendům.

Hospodářská komora navrhuje daňové úlevy na dopravu

K tomu je potřeba změna zákona o dani z příjmů. Současný zákon umožňuje odečítat náklady na dosažení, zajištění a udržení zdanitelných příjmů. Výklad je však nejasný a některé finanční úřady náklady na dopravu zaměstnanců do práce neuznávají.

Cloud 22 temata

Slučování firem – v budoucnu snad rychleji

Změna by měla umožnit rychlejší slučování firem. U fúzí, kde není ohroženo narušení hospodářské soutěže, by mohl český antimonopolní úřad postupovat rychleji.

VIDEO: iPhone 3G Demo

Je to hit, ale má také své nevýhody: často prsty opatlaný displej kvůli svému dotykovému ovládání a zatím neumí pořádně češtinu. Výhody jsou však v jednoznačně intuitivním ovládání.

Zdroj: YouTube.com

Anketa

Budete vlastnit / vlastníte iPhone 3G?

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).