Hlavní navigace

Informační technologie jsou pro firmu stále velké plus, i když zájem o ně klesá

3. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V následujících letech se investice českých subjektů do IT technologií dle odhadů budou snižovat, a to i přesto, že mohou znamenat velkou konkurenční výhodu.

Růst objemu investic do výpočetní techniky by měl v Česku dále klesat. V centru zájmu by se již neměl nacházet hardware, ale spíše IT služby. Česká republika přitom má ve velikosti těchto investic ve srovnání s vyspělými státy stále rezervy. To potvrzují analytici firem specializující se na IT technologie s tím, že nyní jsou subjekty v Česku vybaveny základními systémy a poohlíží se po těch složitějších. Ty jim totiž poskytují výraznější konkurenční výhodu.

Většina firem dotázaných Centrem ekonomických studií potvrdila, že informatika má pro ně strategický význam. Pouze necelá polovina z nich však připustila, že je pro ně informatika hlavním zdrojem konkurenčních výhod. Zvyšování kvality IT systému přitom firmě zjednodušuje styk se zákazníkem i interní komunikaci.

Zavádění informačních a komunikačních technologií přitom podporuje i Operační program Podnikání a inovace. Z něho mohou firmy čerpat podporu na takto zaměřené projekty a podstatně si tak ulehčit od zátěže investičními náklady. Operační program řídí Ministerstvo průmyslu a obchodu, které ode dneška začalo přijímat plné žádosti o podporu projektů. Mezi úspěšné projekty se rozdělí jedna miliarda korun.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).