Hlavní navigace

Jednání o stávkách byla úspěšná, protestovat se nebude

15. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stávky jsou zažehnány. Protestovat nebudou ani zástupci odborových organizací ani zemědělci. Ministr financí Miroslav Kalousek se rozhodl, že stáhne věcný záměr návrhu zákona o dani z příjmů, který měl zrušit daňové zvýhodnění některých zaměstnaneckých benefitů. Petr Gandalovič zase zemědělcům přislíbil zemědělcům dvě miliardy korun na řešení dopadů ekonomické krize.

Stávkovat se nebude. Ministr financí Miroslav Kalousek zažehnal stávku odborových organizací díky rozhodnutí o stažení věcného záměru návrhu zákona o dani z příjmů, který měl rušit daňové výjimky pro zaměstnanecké benefity. Zaměstnanci v dopravě by tak kromě stravenek přišli například i o režijní jízdenky. Ministra však zároveň uvedl, že na princip změny daňových benefitů na univerzální paušál nerezignoval. Uvedl, že zahájí práce na legislativní podobě návrhu zákona, kterou ale nepředloží do legislativního procesu dříve, než zástupce odborových organizací a svazů přesvědčí o skutečnosti, že nový návrh bude pro zaměstnance výhodnější.

Agrární komora také zastavila své přípravy na protestní akce. Reagovala tak na úsilí ministra zemědělství Petra Gandaloviče, který usiloval o řešení vážné situace v odvětví mléka. Ten deklaroval připravenost jednat další nástroje, jak aktuální situaci řešit. Ministerstvo zemědělství dle jeho slov již připravuje konkrétní kroky. Po dohodě s ministrem financí připravujeme návrh, na základě kterého poplynou do Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu dvě miliardy korun určených na řešení dopadů ekonomické krize na zemědělce. Ministr financí by měl návrh předložit pravděpodobně na posledním lednovém zasedání vlády. Dalších 800 milionů korun půjde do rozpočtu ministerstva zemědělství na dorovnání přímých plateb na maximální úroveň,uvedl Gandalovič. Po odvolání nátlakových akcí prohlásil, že je kroky Agrární komory potěšen a připraven rozhodnout s nimi o podmínkách využití poskytnutých finančních prostředků.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).