Hlavní navigace

Jsou fondy a programy EU pro podnikatele?

30. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na toto téma se 3. prosince v Praze uskuteční konference, na které vystoupí představitelé státní správy a zástupci podnikatelských asociací a podnikatelů. Hlavním cílem konference je seznámit účastníky z řad podnikatelů s možnostmi čerpání evropských peněz ze strukturálních a komunitárních fondů. Bližší informace o konferenci naleznete na stránkách CEBRE.

Účastníci dostanou základní informace o obsahu a zaměření vybraných operačních programů a komunitárních programů a bude jim poskytnuto praktické vodítko k získání dotací. Součástí programu jsou i interaktivní workshopy, kde se účastníci zaměří na specifickou oblast, v rámci které se budou o dotace ucházet (podnikání a inovace, vzdělávání a rozvoj lidských zdrojů a životní prostředí). Dále se příchozí seznámí s metodikou zpracování žádostí o dotace a s pravidly pro hospodaření s takto získanými prostředky.

Běhěm konference budou též prezentovány výsledky on-line ankety „Znáte fondy a programy EU?“, která proběhla během září a října 2007, jejíž cílem bylo zjistit znalosti českých firem o evropských dotačních možnostech a jejich zkušenosti s čerpáním. Od konference si její organizátoři slibují hlavně cenou výměnu informací mezi podnikateli a státní správou a do budoucna zlepšení čerpání dotací. Pro informace, jak správně žádat o dotace a na co si dát pozor, viz. článek Jak být úspěšný při získávání dotace EU.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).