Hlavní navigace

Kde je potápění nejkrásnější?

28. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zima se blíží, proto pro milovníky teplých krajů začínají být aktuální zájezdy za dalekou exotikou. Potápění se stává pro tyto turisty stále atraktivnějším doplňkem dovolené. Kde se pro něj nachází nejlepší místa na světě?

S přibližující se zimou se začíná zvyšovat poptávka po dovolených v teplých krajích. Jednou z oblíbených aktivit se čím dál víc stává i potápění. Češi nejčastěji vyrážejí za potápěním do Chorvatska a Egypta, stále častěji se v jejich poptávkách ale množí i vzdálenější exotika, jak informuje Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA). Kde je tedy nejlepší potápění na světě?

Jako nejpřitažlivější destinaci uvádí AČCKA Šarm el-Šejk v Egyptě. Turisté se mohou kochat korálovými útesy a bohatým podmořským životem viditelným pouhým okem. Je možné narazit i na vraky potopených lodí. Dalším přitažlivým místem pro tyto aktivity je velký bariérový útes v Austrálii, který je největším korálovým útesem na světě měřícím 2000 kilometrů. Pyšní se 400 druhy korálů a rozmanitou faunou. Na třetím místě tohoto řebříčku se umístila Kuba se zátokou Maria la Gorda, která se nachází západně od Havany a souostroví Jardines de la Reina. Zde se však uděluje potapěčské povolení pouze pro 350 osob ročně. Kromě korálů se zde hojně vyskytují podmořské houby, rejnoci a barakudy. Možné je spatřit i žraloka obrovského. Mezi dalšími oblíbenými lokalitami jsou Maledivy, Belize, Cozumel v Mexiku, karibské souostroví Turks a Caicos, Maui na Havaji, Borneo a Saint Croix Amerických panenských ostrovů.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).