Hlavní navigace

Konference upozorní na energeticky úsporná opatření

1. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Praze se ve dnech 8. a 9. října uskuteční konference, jež může nabídnout zajímavé tipy v oblasti snižování energetické náročnosti.

Cílem konference, která je primárně určena průmyslovým podnikům, je informovat podnikatele o možnostech snižování energetické náročnosti průmyslu. Účastníci si mohou vyslechnout informace o financování energeticky úsporných opatření pomocí různých dotačních programů či bankovních produktů a o realizaci těchto projektů. Dozvědí se, jaký může být jejich ekonomický přínos a jak jinak lze ještě snížit svůj účet za energie pomocí jejich efektivního nákupu, informuje o akci Hospodářská komora ČR Diskutovat se bude i téma hospodaření s emisními povolenkami, které je v současné době velice aktuální díky návrhu Evropské komise. Ta má v plánu prosadit návrh, který by zpoplatnil povolenky, jež se v rámci kvót dostávají nyní zdarma. Čtěte více: Evropská komise chce zpoplatnit emisní povolenky, které dosud firmy dostávaly zdarma

Zvyšování energetické účinnosti je v dnešní době velice přitažlivé téma, neboť obsahuje potenciál snižovat firemní náklady o to účinněji, o co narůstají ceny energií. Zajímavou možností spojenou s takto zaměřenými projekty je i program Ekoenergie, který se na podzim chystá vyhlásit Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. V nové výzvě pro předkládání žádostí, bude rozšířen okruh projektů, na něž je možné dotaci čerpat. Podporu je možné získat i v oblasti snižování emisí nebo nakládání s odpady, kterou podporuje Ministerstvo životního prostředí.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).