Hlavní navigace

KPMG: Investiční pobídky jsou prospěšné, rozhodnutí zachovat je bylo správné

9. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Investiční pobídky jsou prospěšné. Myslí si to investoři ve zpracovatelském průmyslu. Třetina z nich navíc uvedla, že pobídky měly zásadní vliv na jejich rozhodování. Vyplývá to z průzkumu společnosti KPMG Česká republika. O názoru, že jsou investiční pobídky prospěšné, souhlasila většina (71 %) dotazovaných společností.

V otázkách transparentnosti celkového systému investičních pobídek se k nim negativně vyjádřilo 16 procent investorů. V některých ohledech totiž není legislativa zcela jednoznačná, což může zvyšovat nejistotu investorů v období čerpání investičních pobídek. Podíl negativních hodnocení je ovšem velmi nízký, komentuje tuto skutečnost Jan Linhart, partner v oddělení Daňového poradenství společnosti KPMG Česká republika.

Ten zároveň zdůraznil, že z průzkumu vyšlo jednoznačně najevo, že rozhodnutí zachovat investiční pobídky pro průmyslové podniky je správné. Investorů, kteří plánují nové investice, je v současné době podle Linharta málo. O to více je nutné o jejich investice bojovat a udržet pozici atraktivní cílové země. Podporu by měly získat zejména projekty, které mají dlouhodobý potenciál dalšího rozvoje, uzavřel Jan Linhart.

Zdroj: KPMG

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).