Hlavní navigace

Kultura & víkend

21. 3. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Velikonoční výstavy rostou jako houby po dešti a jsou tak jasnou kulturní volbou prodlouženého víkendu. Pár tipů pro ty, které nebaví obdivovat dlouhé ani krátké pomlázky a nekonečné množství technik dekorování vajec.

CD: Overseason

Jazzového Hammond varhaníka Ondřeje Pivce (* 1984) je možné označit za podnikavce, kterému štěstí přeje. Odjel do New Yorku na hudební zkušenou. Chtěl si zahrát, navázat kontakty, potkat slavné a učit se od nich. Místo toho se slavnými rovnou nahrál nové album, které si přivezl domů. Pod názvem Overseason vychází koncem března na nezávislém jazzovém labelu Petra Ostrouchova (toho, co hrál ve Sto zvířat a složil muziku k filmu Želary) Animal Music. Štěstí přeje připraveným, dokazuje Pivec.

Do galerie

Galerie Rudolfinum Praha – Gregory Crewdson: Po reprezentativní přehlídce současného mladého amerického umění Uncertain States of America vystavuje v Rudolfinu americký fotograf Gregory Crewdson (* 1962). Ve svých inscenovaných fotografiích se inspiruje filmovým světem Hitchcocka a Lynche a pracuje filmovou technikou – se štábem a někdy i s filmovými hvězdami a hvězdičkami. Jeho fotografie tak vypadají jako momentky znepokojujících filmových scén. Pro své fotografie dokáže nechat uzavřít ulici a opatřit si demoliční výměr na několik domů.

Na film

Do kin vstoupila novinka režiséra Bohdana Slámy Venkovský učitel s Pavlem Liškou, Zuzanou Bydžovskou a Ladislavem Šedivým v hlavních rolích. Film vznikl v Česko – Německo – Francouzské distribuci a mj. také za evropské peníze. A to ze zdrojů Media, Programu podpory evropské filmové a televizní tvorby, jejího šíření a propagace. Filmaři se zkrátka zachovali jako podnikatelé. Film, na který zvou do kin poměrně nevinné upoutávky se šnečími ulitami, je až nečekaně dramatický. A režisér už předem předpokládá, že díky svému tématu asi bude mít potíže s distribucí v konzervativním Polsku.

Na koncert

Švandovo divadlo Praha - Eliščin Band (27.3.): Frontmanem Eliščina Bandu je hudebník a herec Jan Budař. Krásné písně, nečekaní hosté, překvapivé vtipy, milostná vyznání, scénky a skvělá hudba, slibují muzikanti.

skoleni_20_9

Do divadla

Slovácké divadlo Uherské Hradiště - Medeia (22.3.): Zabila jsem, co jste udělali vy? – ptá se Medeia herečky Ivany Vackové v kožené bundě s dredy a kouřově nalíčenýma očima na plakátu k inscenaci, která má předvelikonoční premiéru. Poněkud provokativní, ale prostě současné – antické drama, byť Euripidovo, v řízách už neuspěje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).