Hlavní navigace

Pražské letiště hledá novou taxislužbu, té současné brzy vyprší smlouva

11. 9. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Celkem dvě taxislužby hledá v dnes vyhlášeném výběrovém řízení Letiště Praha. Nový provozovatel letištního taxi má zajistit kvalitní a spolehlivé provozování služby. Výherci výběrového řízení se tak budou moci těšit až na třetinu cestujících, kteří taxislužby z pražského letiště využívají.

Na přípravě tendru spolupracovali také zástupci pražského magistrátu a policie. Důvodem není nespokojenost se současnými provozovateli, ale skutečnost, že v průběhu roku 2010 dojde k vypršení stávajících smluv, říká výkonná ředitelka Letiště Praha pro Neletecký obchod a centrální nákup Marta Guthová. Zájemci se mohou hlásit až do 8. října a budou muset splnit základní požadavky, jako např. vyčlenění minimálně 150 a maximálně 180 vozů, přičemž každý z obou provozovatelů bude mít ve svém parku 10 minibusů.

Požadované stáří vozu bude prodlouženo o rok na pět let, ovšem podmínkou je, že po třech letech provozu bude daný automobil každých 12 měsíců procházet kontrolou kvality u autorizované společnosti. Každý z provozovatelů bude muset mít jednobarevné vozy s tím, že kromě žluté Letiště Praha oproti původnímu záměru akceptuje také barvu bílou, stříbrnou a slonovou kost. Smlouvy budou uzavřeny na pět let oproti původním čtyřem.

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).