Hlavní navigace

McAfee varuje: Kybernetických útoků přibude

2. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Počítačové sítě vlád a finančních trhů nejsou dostatečně zabezpečeny proti kybernetickým útokům. Uvádí se to ve výroční zprávě americké společnosti McAfee, podle níž se kybernetická špionáž stane hlavní bezpečnostní hrozbou roku 2008.

S odvolání na data z NATO, FBI a od odborníků z předních organizací a univerzit varuje výroční zpráva především před útoky na bankovní on-line služby, které by mohly ohrozit důvěru veřejnosti v on-line bankovnictví a zbrzdit elektronický obchod. Podle informací NATO přibude v příštím roce i útoků na weby státní správy podobné těm v Estonsku. Tradiční obranná opatření se při útocích v Estonsku ukázala pro ochranu kritické státní infrastruktury nedostatečná. Použití botnetů (sítí infikovaných počítačů) nepřekvapilo, ale míra komplexity útoků a jejich koordinace byla novinkou. Šlo o sérii pečlivě načasovaných útoků vedených s použitím různých technik a zaměřením na konkrétní cíle, uvádí se ve zprávě.

Kybernetická špionáž podle společnosti McAfee ohrožuje už 120 zemí světa. Řada útoků na webové sítě má podle zprávy své kořeny v Číně, přičemž Peking se veřejně přiznává k tomu, že kybernetickou špionáž provádí.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).