Hlavní navigace

MPO vyhlásilo třetí výzvu dotačního programu, ve kterém jsou pro firmy tři miliardy korun

4. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo průmyslu a obchodu dnes vyhlásilo podmínky třetí výzvy v dotačním programu Potenciál. V něm jsou připraveny tři miliardy korun na výzkumné, vývojové a inovační aktivity firem podnikajících v České republice.

Program Potenciál je ostatně u firem oblíbený. Dokazují to aktuální čísla, která říkají, že se v tuto chvíli realizuje více než 120 projektů podpořených financemi právě z tohoto programu. Celková hodnota přislíbené dotace sahá ke dvěma miliardám korun, vypočítává Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

Podpora je určena projektům vzniku či rozšíření vývojových center v oblasti průmyslového výzkumu, vývoje či inovace výrobků a technologií. Důležitou podmínkou pro přiznání dotace je, aby výstupy projektu byly přenositelné do výroby. Ve třetí výzvě podniky mohou nově zahrnout do provozních výdajů i spolufinancování nákupu materiálu potřebného pro sestrojení prototypu. Elektronické žádosti o dotace začne přijímat agentura CzechInvest 26. února 2010.

Autor článku

šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).