Hlavní navigace

Máte nápad na inovaci? Můžete na ni dostat peníze a nyní i konzultaci

28. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ministerstvo průmyslu a obchodu poskytne konzultace zájemcům o program výzkumu a vývoje. Vyhlásí totiž veřejnou soutěž, které se mohou účastnit zájemci s projekty do programu výzkumu a vývoje TIP. Konzultace jsou možné až do 21. ledna příštího roku, pak dojde k vyhlášení soutěže.

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) vyhlásí veřejnou soutěž pro zájemce s projekty do programu výzkumu a vývoje s názvem TIP. Těm bude i do 21. ledna příštího roku poskytovat konzultace k žádostem o finanční podporu. Od tohoto dne pak bude soutěž oficiálně vyhlášena a v soutěžní a hodnotící fázi se již konzultace poskytovat nebudou.

Konzultace poskytuje odbor výzkumu, vývoje a offsetových programů pouze uchazečům s konkrétními návrhy projektů. Poskytovat se naopak nebudou zprostředkova­telských a poradenským subjektům. Konkrétní termíny lze domlouvat na čísle 224 853 200, a to v pracovních dnech od 8 do 16 hodin.

Program TIP by měl posílit produkci v ČR a napomoci udržitelnému rozvoji všech dimenzí díky podpoře tvorby poznatků pro průmyslovou výrobu a zajištění jejich optimálního využití. Organizace, zejména malé a střední podniky, které podporu získají, by díky ní měly mít ulehčené zaujímání vhodné pozice na trhu. Podrobnosti o podmínkách podpory jsou uveřejněny na stránkách MPO, které se zabývají podporou výzkumu a vývoje.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).