Hlavní navigace

Podniky s průmyslovou výrobou mohou nyní získat prostředky ministerstva průmyslu a obchodu

21. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podniky zabývající se průmyslovou výrobou mohou ode dneška získat prostředky od ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). To dnes totiž vyhlásilo veřejnou soutěž na resortní program TIP. Jeho cílem je podpořit projekty zaměřené na výzkum a vývoj výrobků, technologií a informačních a řídících systémů.

MPO dnes vyhlásilo pro podniky s průmyslovou výrobou veřejnou soutěž na resortní program TIP. Z něho mohou získat finanční prostředky pro projekty zaměřené na výzkum a vývoj výrobků, technologií a informačních a řídících systémů. Žádat o podporu v rámci programu TIP mohou i výzkumné organizace. Pro rok 2009 je pro uchazeče připravena 1 miliarda korun, uvedl Erik Geuss z MPO. Ministerstvo se také vyjádřilo, že soutěž do programu TIP hodlá vyhlašovat každoročně až do roku 2014. Na celé období projektu je plánovaná podpora ve výši 11 miliard korun, uvedl Martin Štícha z MPO.

Zadávací dokumentace a soutěžní podmínky soutěže budou zveřejněny v Obchodním věstníku. Podrobnější informace a přístup k elektronické přihlášce bude k dispozici na internetovém portálu MPO. Čtěte více: Máte nápad na inovaci? Můžete na ni dostat peníze a nyní i konzultaci

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).